celeborn
Filmové odevy,  Moje,  OOAK bábiky,  Pán prsteňov, Hobbit,  Zbierka bábik

Celeborn, Lord z Lothlórien – 2019

Celeborn je vyrobený z kena Emmetta Cullena z Twilightu. Kúpila som ho spolu s Jasperom, ktorého som potrebovala na výrobu Willyho Wonku a Emmett sa mi zdal byť dobrým materiálom na prípadnú prerábku. Vlastne už vtedy som rozmýšľala, že by som mu mohla urobiť biele vlasy po vzore kena Kráľa kryšťálovej jaskyne.

Potom ako som si vyrobila Galadriel, ma napadlo, že by z neho mohol byť i Celeborn. V tomto prípade mi ani nešlo o podobu s hercom, ale skôr o samotnú postavu Galdrieninho manžela z Pána prsteňov. Z filmového Celeborna má ale celkom dosť, lebo má jeho účes a kostým.

Prevlasenie

Emmett mal vlasy celkom dosť zlepené a ten humus zalepený čo mal zase v hlave…. I ja som sa celkom dobre prilepila…. Ešte pred začiatkom vlasenia som mu odstránila tmavé bokombrady. Počas navlasovania som vlastne urobila iba jedinú fotku procesu… A potom až keď bolo hotovo i s účesom. Maľbu som nakoniec nechala pôvodnú, aj keď som chvíľu rozmýšľala nad modrými očami.

Oblečenie

Celeborn má odev z troch častí. Pod bielymi šatami má šedé nohavice, o ktorých som si pôvodne myslela, že je to sukňa, ale rôzne zdroje uvádzajú že sú to široké nohavice…. A potom má šedý plášť. Tento krát som si strih nevymýšľala sama, ale použila som ten od Molendrix (okrem nohavíc). Biely plášť má opásaný šedým opaskom so striebornou sponou.

Poslednú dobu veľmi rada fotím vonku a preto som sa rozhodla nafotiť i Celeborna vonku a i s Galadriel. Ona má momentálne už premaľované pery, pretože predošlá maľba sa nejako ošúpala…

Inšpirácia

Na záver si ešte pripomeňme filmového Celeborna. Jeho oblečenie má trocha iný vzor, ale v našej miestnej galantérii som rada, že som zohnala vôbec nejakú bielu látku zo vzorkou. Tú zložitú ozdobu čo má okolo krku som sa nakoniec rozhodla nevyrobiť. Ale na opasok som použila náušnicu, ktorú mi niekto dal, lebo stratil jej pár.

6 komentárov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.