Filmové odevy,  Oblečenie pre bábiky,  Sherlock Holmes film

Sherlock Holmes – Modrá róba Ireny Adler – 2012

Z ďalších filmov, z ktorých som šila šaty je aj môj obľúbený Sherlock Holmes v podaní Roberta Downeyho Jr. V týchto filmoch hrala i jeho osudová žena Irene Adler (Rachel McAddams), ktorá mala v oboch filmoch síce nie veľa odevov, ale zato boli veľmi zaujímavé.

Táto modrá róba sa objavila v obidvoch filmoch – najprv vo filme z roku 2009 a potom i v Hre tieňov z roku 2011. Preto ich bolo možné celkom dobre naštudovať. K šatám som vyrobila i korzetové spodné prádlo.

Modelkou mi bola Barbie Fashionistas Sassy.

Predloha :

Sherlock Holmes (2009)

Tieto scény v korzete vo filme nemôžete vidieť. Boli použité len do traileru a nakoniec bola tá scéna prerobená na kratšiu a inú. Tam má Irena na sebe kimono. Na toto som natrafila až keď som hľadala obrázky k týmto šatám.

Modré šaty jej prvý krát môžete vidieť v scénke keď chce odísť z Londýna po výbuchu skladu. Moriarty jej to však zakáže, a preto sa vybrala spolu s Watsonom za ukrývajúcim sa Holmesom. V tejto scénke jej vidno samotné šaty bez kabátika, teda jej vrchnú čiernu časť a zadné čípkované zdobenie + naberaný pás. Potom ako zobudí Holmesa si dáva na seba kabátik zo zadným naberaním…

Promo fotky – vďaka nim som zistila, že mala tie šaty už v prvom diely.

 

Sherlock Holmes – Hra tieňov (2011)

V druhej časti vystupuje Irena len krátko, hneď na začiatku, kde sa najprv stretáva s Holmesom a nakoniec s Moriartym. V týchto scénkach som si tie šaty všimla. Na fotkách z natáčania môžete vidieť, že sa točili dve variácie – s kabátom a bez.

A tu už je moje dielko:

Spodné prádlo s výstužou – pôvodne som robila pre sukňu celú krinolínu, no vyzeralo to divne… Tak má takúto krátku výstuž.

Šaty bez krátkeho kabátika.

Kabátik

 

Vrchný zamatový kabát.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.