Autogramy zo seriálu Sherlock

Ako už mnohí viete, som veľký fanúšik Sherlocka Holmesa a v roku 2011 som objavila nový seriál od BBC Sherlock, ktorý je zasadený do modernej doby. Úplne som mu prepadla a keď som v roku 2014 začala rozmýšľať o autogramoch rozhodla som sa napísať niekoľkým hercom práve zo seriálu Sherlock. Veľmi som chcela podpis od Benedicta Cumberbatcha, ktorý hrá Sherlocka Holmesa, ale vedela som, že to bude problém. V tej dobe bol vďaka Sherlockovi už veľmi populárny a listami od fanúšikov bol už doslova zavalený…. Ale chcela som podpisy vlastne od všetkých hlavných postáv a dnes už mám, dá sa povedať, základ kompletný a aj oveľa viac. Autogramy som získala dvojako. Listami a osobne… A keďže mi pred pár dňami prišiel ďalší podpis do kolekcie, rozhodla som sa urobiť o nich všetkých jednotný príspevok.

Autogramy získané listovo

Aj napriek tomu, že som nečakala, že sa mi od Benedicta podpis vráti, do prvej várky podisov 28.7.2014 som zahrnula aj Bena (do agentúry), a potom Marka Gattisa (Mycroft Holmes), Laru Pulver (Irene Adler), Louise Brealey (Molly Hooper) a Martina Freemana (John Watson), ktorý je zase známy tým, že vôbec neodpovedá. V tej dobe však hral v divadle a vtedy je väčšia šanca získať podpis ak aj inokedy neodpisujú… Tak som si povedala, že to skúsim. Z týchto mi prišli odpovede dve:

Mark Gattis

Poslala som mu 1 fotku, list a obálku s mojim menom a známkou. 18.12.2014 mi dorazila do schránky obálka s podpisom i s venovaním. 🙂 
Použil dobré strieborné pero, takže to pekne vidno. 🙂

Kto nepozná Marka, tak je to herec i scenárista. Ja som ho spoznala vďaka Sherlockovi, keďže je jedným z dvoch tvorcov a tiež píše i scenáre pre jednotlivé epizódy. Zároveň tam hrá i Sherlockovho brata Mycrofta. Okrem toho je známy aj písaním scenárov pre seriál Doctor Who, kde si tiež niekoľkokrát zahral. Okrem toho napísal i tri scenáre pre Hercula Poirota a v jednom si i zahral. Tiež som ho videla v Starter for Ten, kde si zahral po boku Benedicta Cumberbatcha, v Hrách o tróny, trojdielnom Rozume a cite. Objavil sa aj v novom Frankensteinovi po boku Daniela Radcliffa a Andrew Scotta. 

Lara Pulver

Lare som poslala 3 fotky, list a obálku s mojim menom a známkou. 17.6.2015 som našla v schránke obálku so všetkými fotkami podpísanými i s venovaním. 🙂 Okrem 3 fotiek som jej poslala i fotku jej portrétu, ktorý som namaľovala. Tú si nechala 🙂 

Lara hrala Sherlockovu osudovú ženu Irene Adler, kde som si ju prvý krát všimla. Ale videla som ju potom hrať i v trojdielnej sérii o Ianovi Flemingovi, kde hrala jeho manželku. A potom napríklad hrala v seriáli DaVinciho démoni či Pravá krv.

O rok na to, ako som skúšala prvý krát písať o autogramy, som posielala ďalšiu vlnu. 30.7.2015 išli autogramy znova Benedictovi (do divadla kde hral Hamleta), Jonathanovi Arisovi (Philip Anderson), Yasmine Akram (Janine) a Rupertovi Gravesovi (Greg Lestrade). 19.8.2015 som posielala list Une Stubbs (Mrs. Hudson) a 24.9.2015 Andrew Scottovi ( Jim Moriarty). Z tejto vlny podpisov som mala celkom dobrý úspech:

Una Stubbs

Une som posielala 3 fotky a odpoveď mi prišla 11.9.2015. Pri nej som aj čakala, že odpíše pomerne rýchlo a tak i bolo 🙂 .

Una hrala pani Hudson v seriáli Sherlock. Okrem toho hrala napríklad v seriáloch Zavolajte sestričky, Midsomerské vraždy, EastEnders, Čarodejnice školou povinne či v Slečne Marplovej. Z filmov Angel, či Letné prázdniny.

Jonathan Aris

Jonathanovi som posielala list s dvoma fotkami a odpoveď mi prišla 14.9.2015. Aj pri Jonathanovi som čakala, že odpíše pomerne rýchlo.

Jonathan Aris hral neslávne známeho forenzneho technika Phillipa Andersona v seriáli Sherlock. V prvých dvoch sériach Sherlocka neznášal a rovnako ho neznášal zas Sherlock a robil si z neho rôzne vtipky. Avšak na konci druhej série, keď spolu so seržantkou Donovanovou ho začali podozrievať, že to všetko robí sám, čo na oko viedlo k Sherlockovej samovražde, sa Anderson zmenil. Začal sa viniť z jeho smrti a postupne začal veriť, že Sherlock nezomrel. Nakoniec mal i pravdu a tak sa z neho stal Sherlockov obdivovateľ. Dá sa povedať, že počas obdobia jeho domnelej smrti ním bol až posadnutý…. Okrem toho hral Jonathan vo filmoch Koniec sveta, Guliverove cesty, Ali G Indahouse, či v seriáloch Merlin, Dr. Martin , či v jednej časti Hercule Poirota.

Andrew Scott

Andrewovi som posielala list s troma a fotkami a odpoveď mi prišla 12.10.2015 s jednou podpísanou fotkou. Podľa toho čo som čítala, nezvykne podpisovať všetky fotky, tak som rada, že si vybral tú, ktorá sa mi páčila najviac. 🙂 A takisto som čakala, že by to nemuselo trvať veľmi dlho, kým príde odpoveď a tak sa i stalo. 

Andrew Scott je predstaviteľ šialeného Jima Moriartyho. Jeho zobrazenie Moriartyho je asi najpsychopatickejšie aké som videla, a je tam skutočne geniálny. Videla som ho okrem toho i vo Frankensteinovi a v novej Alici, kde je rovnako šibnutý. Určite zaujímavý počin bol aj film Pride, založený na skutočných udalosiach. Ďalej hral v novom James Bondovi Spectre. Takisto si zahral v pokračovaní filmov o anglických kráľoch The Hollow Crown podľa Shakespearových hier, kde si znovu zahral po boku Benedicta Cumberbatcha. Potom si zahral i v Zachráňte vojaka Ryana a v seriáloch John Adams, The Town, The Hour, či Blackout. 

Rupert Graves

Rupertovi som posielala list s dvoma a fotkami a odpoveď mi prišla 25.11.2015 s oboma fotkami podpísanými i s venovaním. Bola som si takmer istá, že skôr či neskôr mi od neho odpoveď príde. 🙂 

Rupert Graves predstavuje D.I. Grega Lestradea. Je to inak pomerne dosť známy anglický herec. Hral napríklad vo filmoch V ako Vendeta, Izba s vyhliadkou, Všetci moji muži, Syn draka, v seriáloch Sága rodu Forsytovcov, Slečna Marplová , Smrť v raji, Snehová kráľovná, The Crimson Field.

  Potom som ešte skúšala písať Benedictovi na natáčanie Dr. Strangea a Sherlock, no neúspešne a ešte raz i Martinovi Freemanovi, už ani neviem kam…. Po premiére 4 série Sherlocka, kde sa objavilo viacero nových postáv som 27.10.2017 skúsila napísať herečke Sian Brooke (Eurus Holmes).

Sian Brooke

Zatiaľ posledný autogram som získala od herečky Sian Brooke, ktorý sa mi vrátil po roku a pol – 1.7.2019. Už si ani nepamätám koľko fotiek som jej posielala, no vrátila sa mi od nej jej vlastná fotka.

Sian Brooke hrala Sherlockovu tajnú šialenú sestru Eurus v štvrtej a zatiaľ poslednej sérii. Mne príde celý nápad s tajnou sestrou úplne na hlavu, a bola by som radšej keby 3. časť tej série ani neexistovala… Ale to neznamená nevyužiť šancu na autogram :D.

Sian som okrem toho videla už raz hrať s Benedictom v divadelnom predstavení Hamlet, kde hrala takisto šibnutú – Oféliu. Hráva väčšinou v seriáloch a v divadelných predstaveniach. Môžeme spomenúť seriály Všetko o Georgovi, Midsomerské vraždy, Doktor Martin, Doktor Foster, Good Omens.

Autogramy získané osobne

Ako sa hovorí, keď nepríde Mohamed k hore, musí hora k Mohamedovi…. V roku 2015 sa konala prvý krát veľká akcia na tému seriálu Sherlock – Sherlocked Convention. Zúčastnili sa jej takmer všetci herci, rozdávali sa podpisy, fotky, viedli sa diskusie, vystavovali sa rôzne artefakty z filmov…. No a mne to začalo vŕtať v hlave. Aká je to úžasná príležitosť ich vidieť na živo. Vidieť Benedicta na živo!… Získať konečne jeho autogram…. hmm. A tak som začala šetriť… Povedala som si, že ak sa to bude konať i na ďalší rok, budem tam! A kúpim si ten najepší lístok, kde stretnem každého! A pokiaľ človek niečo veľmi chce a má odhodlanie, tak sa mu sny splnia! 🙂

A tak som koncom septembra vycestovala do anglicka na druhú Sherlocked Convention na ktorej účasť nakoniec potvrdil aj sám Sherlock! Benedict Cumberbatch! O celej akcii už som písala na starom webe a určite sa to objaví aj tu, ale teraz píšeme o autogramoch. Sherlocked Convention sa konala v dňoch 24.-25.9.2016 a ja som získala autogramy OSOBNE od všetkých týchto ľudí – hercov a tvorcov. 🙂

Benedict Cumberbatch

25.9.2016 som po 4 neúspešných listových pokusoch konečne získala Benedictov autogram a osobne! Ako jediný svoje autogramy nepersonifikoval, pravdepodobne preto, lebo by mu to trvalo oveľa dlhšie a musel stihnúť veľa aktivít s obrovskou skupinou ľudí… 🙂 Ja som každopádne veľmi šťastná. 

Z Benedictových filmov treba okrem Sherlocka spomenúť Imitation Game, Star Trek Do temnoty, Koniec prehliadky, Wikileaks, 12 rokov otrokom, Vojnový kôň, Trilógia Hobbit, Hawking, Pokánie, Až na koniec sveta, či Tretia hviezda, ale aj Slečna Marplová a najnovšie sa i on zapojil do Marvelovského kolotoča ako Doktor Strange. 

Louise Brealey

Louise Brealey hrá Sherlockovú vernú priateľku Molly Hooper. Louise som písala v roku 2014, ale nič sa mi nevrátilo, preto som rada, že aj ona bola jedným z hostí na Sherlocked Convention, kde som jej autogram konečne získala 25.9.2016 osobne. Bola veľmi milá, aj sme sa porozprávali a dokonca ma objala.

Louise si zahrala mnoho malých úloh, no ja som ju videla hrať hlavnú úlohu v zaujímavom filme Delicious, malú úlohu si strihla spolu so svojimi kolegami zo Sherlocka i v novom Frankensteinovi, mihla sa aj v Skvelom exotickom Hoteli Marigold, a potom hrala v mnohých seriáloch ako napríklad Ripper Street. 

Andrew Scott

Druhý autogram som získala od Andrewa 24.9.2016. Pridala som aj autogram, ktorý som od neho pýtala pre moju kamarátku Cyndy, ktorá mi poslala na podpis svoj krásny výtvor, ktorý nakreslila špeciálne na túto príležitosť. Andrew bol z neho nadšený. Ako vidíte, napísal jej i pekné venovanie.  Andrewa – Moriartyho sme si už predstavili vyššie.

Amanda Abbington

Amanda hrá Mary Morstan, frajerku a neskôr manželku Johna Watsona, ktorého hrá Martin Freeman, s ktorým už 17 rokov skutočne žije a majú spolu dve deti. Amanda na listy neodpovedá, preto som sa jej nikdy nesnažila ani písať. Preto je skvelé, že aj ona bola jednou z hosti, kde som jej autogram získala 24.9.2016 osobne a ako všetci, bola veľmi milá.

Amandu okrem Sherlocka poznám i zo seriálu Pán Selfridge, z ďalších seriálov sú najznámejšie After You’ve Gone a Ghosted. 

Mark Gattis

Druhý autogram od Marka som získala na Sherlocked Convention 25.9.2016. Pri čakaní na jeho autogram som skoro omdlela a sekli radu priamo predomnou, potom nás ale uprednostnili pred ďalšou sezónou podpisov. Keď sa ma spýtal na meno, tak povedal, že mal škrečka menom Henrieta :D. Marka – Mycrofta som vám už predstavila vyššie.  

Rupert Graves

Tretí autogram som získala na cone 24.9.2016. Rupert – Greg Lestrade bol predstavný už vyššie.

Una Stubbs

Od Uny – Mrs. Hudson som získala štvrtý autogram na cone 24.9.2016. Predstavená bola už vyššie.

Yasmine Akram

Yasmine si v Sherlockovi zahrala Janine, ktorá sa predstavila ako družička Mary Morstanovej na jej svadbe s Johnom Watsonom a ktorú strčili k Sherlockovi ako hlavnému družbovi za partnerku. Neskôr sa stala aj jeho frajerkou, avšak len preto, aby využil skutočnosť, že bola sekretárkou muža po ktorom išiel… Yasmine som skúšala napísať, avšak nič sa mi nevrátilo, preto je fajn, že bola tiež jednou z hostí na Convention, kde som jej autogram získala 24.9.2016 a osobne. Je veľmi milá a krásna žena.

Yasmine si okrem Sherlocka zahrala vo viacerých seriáloch, zaujímavé je napríklad, že v Murder in Successville stvárnila Nigellu Lawson, na ktorú sa skutočne dosť podobá. 

Vanda Wentham a Timothy Carlton

Wanda Ventham a Timothy Carlton sú rodičia Benedicta Cumberbatcha (jeho plné meno znie Benedict Timothy Carlton Cumberbatch) a v seriáli Sherlock si zahrali jeho rodičov. Podľa toho čo som zisťovala, zvyknú odpisovať, no písať som im doposiaľ neskúšala a nakoniec som ich autogram získala 25.9.2016 osobne.

Wanda Ventham bola za mlada veľká kočka, a bola známa z účinkovania hlavne v rôznych scifi seriáloch. Napríklad hrala i v starej verzii Doctor Who, a potom Asylum, The Blood Beast Terror a Captain Kronos – Vampire Hunter.

Timothy Carlton je známy pre filmy The Scarlet Pimpernel, High Road to China, The Woman in White, a so svojim synom si zahral aj v minisérii Koniec prehliadky, kde mal malú úlohu v druhom dieli. 

Obaja boli inak aj divadelní herci. Pridám ešte obrázok, kde sú obaja za mlada a v porovnaní s Benom, tak si môžete pozrieť, na koho sa Benedict viac podobá. Mne príde, že aj keď má veľa z otca, ten svoj výraz a modré oči má od mamy 

Alistar Petrie

Alistar Petrie si zahral v Sherlockovi Jamesa Sholta, Johnovho bývalého vrchného veliteľa, ktorého pozval na svoju svadbu a na ktorého mala byť spáchana vražda. Jeho autogram som získala 24.9.2016.

Z Alistarových najnovších filmov a seriálov možno spomenúť The Night Manager, Rogue One: A Star Wars Story a Rush, potom si zahral vo Vikorovi Frankensteinovi, v ktorom hrá mnoho hercov so Sherlocka, Little Chaos, The Duchess, alebo zo starších napríklad Emma. 

Danny Web

Danny Webb si zahral v Sherlockovi inšpektora na začiatku epizody Škandál v Belgrávii. Jeho autogram som získala 24.9.2016.

Je známy pre film Alien 3 a zo seriálov Brookside, Cardiac Arrest a Cutting It. Zahral si aj v Dr. Who. 

Phil Davis

Phil Davis hral vraždiaceho taxikára v prvej časti Sherlocka Štúdia v ružovom. Jeho autogram som získala 24.9.2016.

Je známy pre film Alien 3, Notes on a Scandal,Vera Drake, zahral si aj v Mr. Holmes, v seriáli Poldark, Doctor Who a Slečna Marplová. 

Louis Moffat

Louis Moffat hral malého Sherlocka v poslednej časti tretej série. Je synom scenáristu seriálu Stevena Moffata a jeho manželky a producentky seriálu Sue Vertue. Jeho autogram som získala 24.9.2016. Louis sa pomerne nudil, tak sa podpisoval cez svoju tvár…

Strihol si len túto jedinú úlohu. V titulkoch je uvedený len ako Louis Oliver.

David Arnold a Michael Price

David Arnold a Michael price sú skladatelia hudby pre všetky časti seriálu Sherlock. Som veľmi rada, že i oni boli bol jednými z hostí Conu, kde som ich autogram získala 25.9.2016. Boli veľmi milí, dokonca ma ponúkli čokoládou.

David Arnold je známy pre hudbu pre Bondovky Quantum of Solace, Die Another Day, The World is not Enough, Tomorrow never Dies. Ďalšie filmy napríklad Kroniky Narnie Plavba Ranného pútnika, Nezlomná vôľa, Stepfordské paničky, Stargate, Deň nezávislosti, Godzilla, alebo Zoolaner. 

Michael Price je známy pre hudbu pre Delicious, seriály Unforgotten alebo Lightfields.

Obaja spolupracujú na hudbe aj pre seriál Jekkyl a Hyde, filmy Babka gaunerka, Pán smraďoch. 

Steven Moffat a Sue Vertue

Steven Moffat je scenárista BBC seriálu Sherlock a Sue Vertue je jeho producentka. V súkromí sú manželia. Je skvelé, že aj tvorcovia dávali na cone autogramy. Ich autogram získala 25.9.2016. Keď som na nich čakala, akurát doniesli čerstvú cenu Emmy, ktorú dostali za Sherlocka. 🙂

Steven Moffat píše scenáre aj pre seriál Dr. Who, spolupracoval na scenári Tintina. Z ďalších seriáloch sú to Coupling, Jekyll, Chalk, Joking Apart, Press Gang. 

Sue Vertue bola producentkou seriálov Coupling, The Cup, Supernova, Carrie a Barry, The Savages a dokonca i Mr. Bean. Pracuje pre Hartswood Films, ktorú založila jej matka Beryl Vertue.

Beryl Vertue

Beryl Vertue je zakladateľkou spoločnosti Hartswood Films, ktorá produkuje výrobu seriálu BBC Sherlock, a je i jeho vedúcou producentkou. Je zároveň matkou producentky seriálu Sue Vertue. Ich autogram získala 25.9.2016.

Beryl je vedúcou producentkou seriálov Coupling, Jekyll, The Cup, Supernova a mnohých ďalších. 

Arwel Wyn Jones

Arwel Wyn Jones má na starosti výpravu seriálu Sherlock. Teda má na starosti všetky tie kulisy a rekvizity, čo tvoria ten úžasný brloh, ktorý Sherlock nazýva domovom :D. Jeho autogram získala 24.9.2016. Arwela som pochválila, za jeho úžasnú prácu. 🙂

Arwel pracoval aj na seriáloch Houdini a Doyle, Wizards vs. Aliens, Upstairs downstairs, Sugartown, The Sarah Jones Adventures, a na TV filmoch Babka gangserka.

Claire Prichard Jones a Sarah Arthur

Claire Prichard Jones sa stará o masky a účesy . Zároveň je i manželkou vedúceho výpravy Arwela Wyn Jonesa. Sarah Arthur má zase na starosti kostýmy. Ich autogram získala 24.9.2016. Myslím, že boli rady, že sa pri nich pristavil aspoň niekto…. Veľa ľudí sa pri nich nezastavovalo, tak som im pochválila ich prácu.

Claire pracovala na Doctorovi Who či seriáli Torchwood. 

Sarah Arthur mala na starosti kostýmy pre rôzne seriály, naposledy napríklad Love, Nina. 

A nakoniec……. som získala aj podpis Martina Freemana.:

Martin Freeman

No a aký by to bol komplet autogramov, keby som nemala autogram od Johna Watsona – Martina Freemana? K tomu som sa dostala nakoniec úplne inou cestou.

 A to v spojitosti s mojou hlavnou záľubou – zberateľstvom bábik. Ako to samozrejme všetci navšetvníci tejto stránky vedia. 😀 Takže, keď som začala vážne rozmýšľať, že môj milý plastový Sherlock sa asi nezaobíde bez svojho kolegu Johna, nakukla som raz koľko aktuálne stojí a napadlo ma pozrieť sa koľko stojí verzia s podpisom. Na moje obrovské počudovanie som zistila, že verzia S PODPISOM stojí o 29 libier MENEJ, než verzia BEZ PODPISU. Musela som to preklikať niekoľkorát, či vidím dobre a bolo rozhodnuté!. A tak som získala 2 darčeky v 1. Johna Watsona v miniaturnej podobe a podpis od Martina. 🙂 A došlo to naozaj veľmi rýchlo. 6.12.2017 som ho kúpila a 13.12.2017 som ho už mala 🙂

Martin hral okrem Sherlocka v Láske nebeskej, Stopárov sprievodca galaxiou, The Robinsons, Jednotka príliš vysokého nasadenia, Hobbit 3x, Koniec sveta, Fargo, či Kapitán Amerika 🙂 

Kartička s podpisom a certifikát pravosti…

Môže sa Vám ešte páčiť...

1 odpoveď

  1. Aneh Franzen píše:

    wau, super

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.