Barbie Basics 1.0 – Black Label 2010

Barbie Basics

Barbie Basics sú dôvod prečo som sa vrátila k bábikám a začala ich zbierať ako zberateľ. Je veľká škoda, že už táto línia skončila, lebo bola to najlepšie čo Mattel za posledných pár rokov vyprodukoval.

Vďaka Barbie Basics som sa naučila rozpoznávať tváre, o ktorých som dovtedy ani netušila, že ich toľko existuje. Ešte stále si pamätám, ako som natrafila na prvý promo obrázok tejto prvej takzvanej kolekcie v malých čiernych šatách. Uchvátil ma a Barbie č.5 s tvárou Leia sa mi zapáčila na prvý pohľad. Veľmi ma sklamalo, keď do našich hračkárstiev prišla len polovica z tuctu kolekcie a ona medzi nimi nebola. No vďaka mojím hľadacím schopnostiam som ju nakoniec aj tak ulovila ako hneď druhú.

Nakoniec u mňa skončilo až sedem krásiek z 12. O niektorých z nich som spočiatku ani neuvažovala, že by som ich chcela. Ale ako sa môj zberateľský záujem rozrastal, začala som túžiť po ďalších tvárach. Každá tvár dostala svoje číslo, ktoré sa s nimi spájalo v ďalších kolekciách. Bolo tak potom jednoduchšie sa v nich orientovať.

Barbie Basics 1.0 – 12 Tango „Shannon“ (9/2010)

Keďže nebola Leia, ako prvú som si nakoniec vybrala Barbie č.12 s tvárou Tango. Veľmi ma zaujala svojím nezvyčajným vzhľadom. Stala sa tak zároveň i mojou prvou zberateľskou Barbie vôbec. Bolo jej pridelené meno Shannon, ktoré sa mi pre ňu hodilo a tak jej ostalo.

Barbie Basics 1.0 – 5 Kayla/Lea (10/2010)

Vysnenú BB č.5 som po menšom pátraní našla na internetovom obchode, kde predávali všetky bábiky z tejto kolekcie. Pre mňa je to najkrajšia Kayla/Lea, nech si hovorí, kto chce čo chce :D. A ostalo jej meno Lea. Páči sa mi jej Aziatský zjav.

Barbie Basics 1.0 – 8 Mbili (12/2010)

V ten istý rok som neodolala a musela som si ešte koncom decembra kúpiť aj túto krásnu černošku s tvárou Mbili. Bolo jej priradené meno Nikki. Je to jedna z najkrajších predstaviteliek tejto tváre a má nádherné vlasy.

Barbie Basics 1.0 – 3 Steffie (10/2011)

Štvrtú z prvej BB rady Barbie s tvárou Steffie som si kúpila v druhej polovici následujúceho roka, kedy sa v našich hračkárstvach objavila aj druhá časť tejto rady. Tvár Steffi sa mi nikdy nejako extra nepáčila, a ani ofiny na bábikách nemám veľmi rada, no keď som ju zbadala naživo a v čase keď boli už Basics v zľave, musela som si po ňu na druhý deň ísť. Má veľmi peknú maľbu tváre. Bolo jej priradené meno Lara, no mne sa páčilo meno jej tváre a tak ostala Steffie. Ofinu som jej samozrejme umyla. Natužená vyzerá ako helma…

Barbie Basics 1.0 – 9 Diva/Midge (9/2012)

Táto barbie má tvár Diva, respektíve sa zvykne nazývať aj Midge. Bolo jej pridelené meno Mirana, ja som jej dala meno Miranda. Je to asi najviac opomíjaná Barbie z celej rady Barbie Basics, hlavne vďaka jej helmovému účesu. Pravdu povediac ani mne sa pôvodne vôbec nepáčila a ani som ju pôvodne nechcela, no človek pomaly mení názory. Potom čo som videla jej fotky po umytí tej strašnej helmy, bola ozaj sympatická. Navyše má veľmi peknú maľbu a tvár Midge som ešte nemala v zbierke. Tiež k tomu prispela veľmi slušná cena, za ktorú vtedy Basics predávali a tak som postupne prispela k rozhodnutiu, že ju chcem. Ako vidíte, po umytí vlasov je z nej úplne iný „človek“. 

Barbie Basics 1.0 – 10 Desiree/Adria (5/2014)

Túto Barbie s tvárou Adria, či Desiree, som spočiatku neplánovala kúpiť. Ale podobne ako i iné kúsky z tejto úžasnej vlny, po čase sa mi začala veľmi páčiť a ja som začala nadávať, že som si ju nekúpila keď ju mali neskôr v hračkárstvach. Kým som ju začala loviť na internete, som ale chcela vychytať ešte iné kúsky a potom už bola dosť drahá.
S touto Barbie sa inak spája i kontroverzia kvôli jej šatám. Americkým matkám sa totiž nezdala hĺbka jej výstrihu a preto bol Mattel nakoniec prinútený jej zo sexi šiat s hlbokým výstrihom urobiť puritánske šaty s výstrihom pomaly po krk. Celkovo existujú 3 verzie tohto výstrihu.
Moja Adria sa ku mne dostala vďaka tipu od kamarátky Katky na jednu slovenskú zberateľku, ktorá ju predávala a za veľmi výhodnú cenu. Bolo tam i trocha tragédie, keď jej ju bezprostredne potom ako sme sa dohodli dcéra popísala červenou fixkou. Už som myslela, že mi nie je súdená, keď mi tá pani písala, že sa jej to nakoniec podarilo odstrániť a ani to nevidno. Dala mi k tomu menšiu zľavu a tak putovala ku mne. Chýbajú jej iba šaty, došla so stojanom i certifikátom.
Hneď ako došla som sa rozhodla, že jej ušijem také šaty ako mala originál. Hodil by sa lepší materiál, ale nič lepšie som nenašla. Vyšli mi celkom dobre, samozrejme museli mať jej super hlboký sexy výstrih.
Inak mi od začiatku veľmi pripomína herečku Whoopi Goldberg, tak dostala meno Whoopi. 

Barbie Basics 1.0 – 4 Goddess (8/2016)

Pri tejto Goddess, keď jej bolo všade v hračkárstvach plno, som nebola istá či ju chcem, nakoniec vymyzli a ako to už býva, začalo mi byť i ľúto, že túto super tmavú goddessku som si vtedy nekúpila. Nakoniec som ju kúpila od Mary, ktorá sa rozhodla niektoré svoje bábiky predať. Poslala mi k nej i kopec darčekov i šperky… U mňa dostala meno Naomi.

Môže sa Vám ešte páčiť...

2 komentáre

 1. Mary píše:

  Veru, kde sú tie krásne zberateľské časy s Basic kočkami. Veľa zberateliek začalo zbierať práve kvôli Basic kolekcii. Moja prvá bola Mbili, bola zároveň mojou prvou zberateľskou Barbie.
  ja túto Kaylu/Leu milujem, veď preto mi obe ostali.
  Som rada, že Goddess je práve v Tvojej zbierke, má sa so svojimi sestrami dobre.:-) Ja by som si ju bola nechala, keby existovalo vtedy nejaké tmavé kĺbové telo.:-D
  Ľutujem predaja Tango, tá je veľmi krásna zástupkyňa tejto tváre. Postupne som si i ja obľúbila helmovú Divu. Koľkokrát som ju stretávala v našich hračkárstvach, až nakoniec vymizla…

  • HXM píše:

   No dneska by som možno prijala i všetky. Ale za tie ceny ich už nelovím. Som rada za tie čo mám. 🙂 Chýbajú mi zberateľské v takejto kvalite a za ich ceny….

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.