Barbie Basics 2.0 – Black Label 2011

Photographer: Paul Jordan Stylist: Mary Jordan Job Number: 1047632

Koncom roka 2010 sa objavila nová rada Barbie Basics 2.0 v džínsoch. Znova priniesla zaujímavé typy a variácie tvárí Barbie, no tentoraz k 9 Barbie (4 predošlé vypadli 1 pribudla) pribudli aj traja Keni. Aj táto kolekcia ma očarila a tajne som dúfala, že keď k nám prišla jednotka, tak hádam príde aj táto.

V tejto som si našla hneď niekoľko favoritov ako č. 04, 14, úplne ma fascinoval ken č.15 ale aj Barbie č. 01. Táto rada k nám prišla oveľa rýchlejšie než predošlá. Bolo to už marci 2011 a znova len polovička (hoci pre zmenu sa objavila druhá časť prvej kolekcie). Medzi dostupnými sa teda objavili prvé dve krásky. Koncom toho roku sa síce v Bratislave objavila aj druhá polovička, no k nám na východ nedošlo nič a na ebayi boli tí dvaja ešte dosť drahí.

No potom v jednu marcovú sobotu 2012 som natrafila na výhodnú ponuku Barbie číslo 1 a tak som sa konečne dočkala jej. Koncom apríla 2011 mi dal Ľubo tip na jednu americkú zberateľku, ktorá predávala akurát Kena č.15. Trvalo mu ale asi mesiac kým dorazil. Keď ale konečne dorazil zapáčil sa mi ešte viac, ako som pôvodne myslela. Takže môj pôvodný plán sa mi splnil. 🙂 Potom som však začala uvažovať nad ostatnými a tak som niekedy v januári 2013 veľmi výhodne získala nahú Barbie č.11 a v decembri 2013 model č.05. Neskôr sa mi podarilo zohnať i kenov č 16+17 vďaka jednej slovenskej zberateľke a č.3 som dostala darom od kamarátky Ivanky. Viac už v jednotlivých príspevkoch.

Barbie Basics 2.0 – 4 Goddess (3/2011)

Mala som aj fotky v krabici, no neviem prečo na disku mám len výber..

Na rozdiel od predchádzajúcej rady Basics 1.0 tieto bábíky z druhej rady neboli pomenované a tak som ju pomenovala sama. Pri nej mi zišlo na um práve meno Zara, tak je Zara 🙂 .
Táto bábika bola jednou z tých na ktoré som si robila zálusk z druhej edície Barbie Basics. Bola som rada, že som ju zohnala, lebo práve ona a č. 14 sú asi najvyhľadávanejšie z tej šestice, ktorá k nám prišla. Na rozdiel od svojej tmavej predchodkyne, je nádherne jemná a to sa mi na nej páči. 🙂

Barbie Basics 2.0 – 14 Loubotin (3/2011)

Takisto ako u č. 4 neviem nájsť fotky v krabici.. Tak len výber.

Spolu so Zarou (č.4) som kúpila aj túto krásku, keďže som chcela tak či tak obe, a obidve náhodou aj mali, tak bolo rozhodnuté. Tejto tajomnej fešande som dala meno Bella, lebo už od prvého uverejnenia novej kolekcie, mi pripomína Bellu z Twilightu. Je neuveriteľná, zvláštna, tajomná, pochmúrma, tým je úžasná, že je úplne iná než ostatné. No posúdte sami. 🙂

Barbie Basics 2.0 – 1 Mackie (3/2012)

Táto kráska ma očarila už na prome. Pripadala mi ako bohyňa. Jej konečná podoba je rovnako nádherná, takže som bola rozhodnutá ju skôr či neskôr získať. V polovičke ktorá k nám došla ale nebola. Na ebayi za ňu chceli veľmi veľké sumy, tak som od nej na istú dobu upustila. No v jednu marcovú sobotu, som len tak kukla na ebay, čo je nové v sfére Barbie Basics a natrafila som na túto krásku za veľmi slušnú cenu a tak som neváhala.
Mala som pre ňu vymyslené aj meno už dlho predtým ako som ju zohnala – volá sa Elizabeth – Líza.

Barbie Basics 2.0 – 15 Harley (5/2012)

Dala som mu meno Edward, pretože už od prvých fotiek mi pripomínal Edwarda z Twilightu. Tak ako model č.14 zasa Bellu. Po dlhom roku a pol som ho konečne zohnala vďaka Ľubovi, ktorý mi dal tip na jednu predajkyňu (tá zhodou okolností má v albume práve premaľby 14 a 15 na Bellu a Edwarda a iné pekné premaľby tohto kena). Rozhodla som sa ho kúpiť bez krabice, aby som ušetrila na poštovnom, takže ma v podstate vyšiel na toľko ako stoja teraz iné Basics bežne v obchodoch.
Čo sa týka samotného kena. Na prome sa mi strašne zapáčil, a zdal sa mi tam neodolateľný. Potom po uverejnení prvých fotiek ma trochu sklamal. Lenže záležalo od fotky. Niekde sa mi páčil niekde nie. Samozrejme záležalo aj na vlasoch, lebo ich mal zalakované… Ale po umytí už vyzeral dobre. Potom čo si ho kúpil Ľubo a videla som jeho fotky, ma presvedčil že ho určite chcem a len som dúfala, aby aj ku mne zavítal taký s bohatšími vlasmi. Samozrejme v zalakovanej podobe ešte nevyzeral dobre. Ale po umytí som už vedela, že som mala ozaj šťastie, lebo tento má nádherne husté vlasy a nemôžem sa z neho vynadívať.

Barbie Basics 2.0 – 11 Teresa (1/2013)

Teresu som kúpila cez stránku Doll page, kde je ponúkali za naozaj malú cenu. Bola síce nahá a ja som chcela pôvodne komplet aj s oblečením, no nakoniec som sa rozhodla ju vziať. Neskôr som to oblečenie zohnala od kamarátky Katky.

Barbie Basics 2.0 – 5 Kayla/Lea (12/2013)

Takisto som ju kúpila som cez stránku Doll page, od predajkyne, od ktorej mám i Terezu, no vtedy myslím, Leu ešte v predaji nemala. Neviem prečo, ale táto Barbie sa mi začala páčiť až keď Basics začali miznúť z pultov hračkárstiev a to ona patrila práve k tým bohate zásobeným, ktorú stále mali a vyšli naozaj málo na to ako sa predávali v zahraničí. No kým som sa rozmyslela, už jej nebolo nikde. A tak mi to bolo i ľúto, pretože potom na ebayi a iných internetových obchodoch bola dosť drahá. Šťastie sa obrátilo v novembri 2013, keď som ju objavila už u spomínanej predajkyne za dobrú cenu, bola síce nahá, ale inak jej nič nechýbalo a keďže som bola u nej s predošlou kúpou spokojná, vzala som ju. Dorazila rýchlo – do týždňa.
Obliekla som ju do kombinácie oblečenia od Írskej Barbie a od Twilight Victorie. Pôvodné oblečenie by som jej rada zohnala, ale nemienim naň vyhodiť viac než som dala za ňu samotnú. Nakoniec som jej to bolečenie ušila.
Je naozaj krásna, a má iný typ model muse tela, než majú všetky ostatné moje Barbie Basics. Má tzv. rovný typ, nie je teda skrčená do ľava či prava a môže dať nohy i do strán.
Dala som jej meno Lucy, lebo mi trocha pripomína Lucy Liu 😀

Barbie Basics 2.0 – 16 Tango Ken (6/2017)

Po rokoch dúfania a hľadania tohto kena sa mi ho nakoniec predsa len podarilo zohnať spolu s černochom z tej istej rady za pomerne slušnú cenu od jednej zberateľky z Čiech. Je to úžasný Ken a som veľmi rada, že ho konečne mám. 🙂 Meno ešte nedostal.

Barbie Basics 2.0 – 17 AA Ken (6/2017)

Tohto kena som najprv keď bol v každom obchode u nás dostať za znížené ceny, neviem prečo nechcela a potom keď už som ho chcela bolo ťažké ho zohnať. Nakoniec som ho spolu s modelom 16 kúpila za pomerne slušnú cenu od jednej zberateľky z Čiech. Tento ken dostal v Basics kolekcii úplne novú tvár ktorá ešte pomenovanie nedostala a ja som mu tiež ešte žiadne meno nevymyslela… 🙂

Barbie Basics 2.0 – 3 Steffie (3/2018)

Steffie je ďalšia z Basics bábik, ktorú som nekúpila kým jej bolo kopec v obchodoch a po čase mi to bolo ľúto. Dlho som rozmýšľala, že je kúpim z eBayu, keď mi jedneho dňa milá Ivanka ponúkla jednu svoju výmenou za navlasenie Pocahontas. Pôvodne to bola Steffie ktorá bývala u Veroniky, ktorej sa nedopatrením podarilo zmazať jej kus pery. Veronika si kúpila druhú a túto od nej vzala Ivana. Ivana jej pery nafarbila načerveno a oči na zeleno. Ku mne teda prišla v takejto úprave a ešte dokonca i oblečená a so stojanom. Ja som jej pery prefarbila znova na ružovo a oči na modro ako originál.


Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.