Barbie David Bowie 2 – Gold Label 2022

S radosťou Vám dnes predstavujem horúcu novinku zo sveta Barbie, ktorá vyšla minulý týždeň 29.6. Je ňou dlho očakávaná v poradí druhá Barbie, ktorá vzdáva hold hudobnej legende Davidovi Bowiemu. S jej vydaním si Mattel dával načas, pretože podľa pôvodného plánu mala vyjsť už minulý rok. Nakoniec sa termín posunul na tento rok a my sme sa jej konečne dočkali.

Ako možno už viete, mám aj prvú verziu, ktorá vyšla pred 3 rokmi a ktorú som vyhrala v súťaži v čase, kedy som ešte nebola taký veľký fanúšik Davida Bowieho ako som dnes. No bola akým si predvojom toho čo ma čaká. 😀 😀 😀

Na druhú Barbie som bola veľmi zvedavá a nevedela som sa jej dočkať. Po jej ohlásení, sme museli nejakú dobu čakať, kým sme sa dozvedeli ako bude vyzerať. David má totiž toľko charakterov, že si jej tvorcovia mohli vymyslieť čokoľvek. Nakoniec však siahli po veľmi podobnej podobe ako predtým, z čias, kedy David nosil ryšavé vlasy a výrazné líčenie. Konkrétne si vybrali jeho podobu z klipu k piesni Life on Mars z albumu Hunky Dory, teda z čias, kedy na neho ešte len čakalo veľké dobitie hudobného sveta s nasledujúcim albumom Ziggy Stardust and Spiders from Mars. Z klipu vidno, že už bol v procese „tvorby“ tohto jeho budúceho najznámejšieho charakteru.

Life on Mars Barbie

Barbie som si kúpila okamžite ako vyšla a to na Americkom Amazone. Nechcela som riskovať, že sa vypredá alebo časom jej suma vzrastie dvoj až trojnásobne… Bábika mi na moju radosť dorazila do týždňa.

Na prvý pohľad hneď pritiahne pohľad jej výrazné líčenie. David mal v klipe výrazné modro-tyrkysové tiene, ružový rúž a silnú ružovú lícenku. Ta na bábike doslova svieti. Je mi celkom jasné, že 90% ľudí, čo si ju kúpi jej to zmaže, podobne ako to bolo v prípade kotúča, ktorý mala na čele prvá Barbie. Zostrih ma typický krátko dlhý, aký v tom čase nosil David. Jedno čo by som pri týchto bábikách ešte prijala, keby mali oči ako on… To vadí mnohým fanúšikom. Okrem toho má Barbie nalakované nechty na jednej ruke na ružovo a na druhej na modro, no David v tomto klipe nemá nalakované nechty vôbec.

Oblečenie

Oblečenie má nádherne vypracované. Tvorí ho svetlomodrý oblek. Jeho farba trocha nesedí zo skutočnou farbou obleku, mala byť viac svietivá do modrozelena. Pod sakom má „košeľu“ bez rukávov s kravatou, ktorá sa reálne viaže. Takže pokiaľ ju chcete vyzliecť a následne obliecť, treba si naštudovať ako sa viaže kravata. 😀 Oblek dopĺňajú identické topánky na podpätkoch. Na moje sklamanie, sú však nohy rovné, nie podpätkové. Čo mi je ľúto, lebo som dúfala, že jej budem môcť ušiť konečne niektoré z oblekov, kde David nosil vysoké opätky. Pod oblečením má aj plastové body proti zafabeniu tela.

Bowie no.2

Bábika mala pôvodne vlasy zatužené lakom, no mne sa to nepáči, takže tie vlasy vždy jemne umyjem, rozčešem a hneď to vyzerá lepšie. 🙂

Bowie dvojičky

Na balení sa mi páči, že svojim tvarom je krabica totožná s tou predošlou, takže sa dajú pekne k sebe postaviť. Bábiky majú totožnú tvár Neysa no maľbou sú si dosť odlišné. Prvá má hlavne dosť šikmé oči. Dievčatá som zobrala aj von na kvetinové fotenie. 🙂

Môže sa Vám ešte páčiť...

2 komentáre

  1. Nikky píše:

    Je zaujímavá a spoločné porovananie je super. Človek by ani nepovedal, že je to jedna a tá istá tvár 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.