Barbie Fashionistas od roku 2015

Barbie Fashionistas sa počas rokov rôzne menili. Kým pôvodná koncepcia boli rozhýbané – kĺbové dievčatá, v roku 2015 sa tento pôvodný zámer úplne zmenil. Mattel sa rozhodol priniesť do tejto rady tvárovú rôznorodosť, no na úkor kĺbových tiel, pre ktoré boli pôvodné Fashionistas populárne. Nové Fashionistas už nie sú kĺbové vôbec, nemajú ani len gumené ohybné nohy.

Od roku 2016 Mattel túto svoju novú koncepciu ešte viac nafúkol. Okrem obrovskej variácii tvárí, mnohé sú úplne nové, priniesol i variáciu farbieb pleti, vlasov a dokonca i výšky a pribudli i plnoštíhle dievčatá a chlapci. Táto nová séria je i očíslovaná.

Mnohých zberateľov tieto bábiky nadchli. V mojom prípade, som na jednu stranu rada, že máme takú pestrosť tvárí, no na druhú stranu je to podľa mňa na úkor kvality. Pôvodne sa mi páčilo oveľa viac bábik, než u mňa nakoniec skončilo. Často to bolo rozčarovanie z osobného stretnutia, keď jednotlivé bábiky, ktoré sa mi na prome páčili, na živo nevyzerali tak dobre. Alebo to bolo jednoducho preto, lebo ich u nás nedobolo dostať a zase neboli pre mňa až také výnimočné aby som ich potrebovala loviť na eBay.

Väčšinu bábik z novej éry Fashionistas ste už videli na mojej starej stránke, ale medzitým mi pribudli i dve nové. Preto som sa rozhodla, že si ich predstavíme od najnovších po najstaršie prírastky (v zátvorkách je uvedený dátum kedy sa ku mne dostali):

Barbie Fashionistas no.182 – 2022 (9/2022)

Ďalšia z nových krások ktorá ma zaujala a ktorá skončila u mňa je zase dievča s novou tvárou. Takisto som ich kúpila dve – jednu pre Pavlu k narodeninám. Tato má už takisto nový príspevok.

Barbie Fashionistas no.147 – 2020 (7/2020)

Z posledných Fashionistas ma najviac zaujala táto indiánsky pôsobiaca netradičná kráska. Kúpila som ju aj pre kamarátku Pavlu k narodeninám. Má aj svoj vlastný článok.

Barbie Fashionistas no.97 Meow Mix – 2018 (4/2019)

Tuto mačaciu Fashionistas som dostala od kamarátky Pavly na narodeniny. Je to milá po dlhej dobe znovupoužitá tvár Novej Christie a ešte v rozkošných mačičkových šatách. No viac nebolo treba rozmýšľať, akú si vybrať. 😀 Pavle za ňu veľmi ďakujem. 😉

Barbie Fashionistas no.90 Rainbow Sparkle – 2018 (12/2018)

Dúhová Barbie vo farbe tmavej horkej čokolády sa stala snáď najväčším hitom z posledných Fashionistas roku 2018. Neminula ani mňa. Kúpila som ju na mojom výlete v USA ako bábikovský suvenír. Už ste tu mohli vidieť i Vianočnú Barbie a Hermionu, ktoré som kúpila spolu s ňou.

Barbie Fashionistas no.85 Glam Boho Doll – 2018 (8/2018)

Táto optimistická snedá kráska ma zaujala hneď na prvý pohľad no hneď som ju nekúpila, až o niečo neskôr, keď som si povedala, že ak ju ešte budú mať tak ju vezmem, a ak nie tak nič nevadí. A ako vidíte bola. Barbie s tvárou Carnaval sú vždy také optimistické, kto by ich nemiloval :-). A dokonca má i pekné oblečenie.

Barbie Fashionistas no.74 Seeing Stars – 2018 (3/2018)

Mattel nás zavaľuje toľkými Fashionistas, no väčšine odolávam. Táto bola znova po čase jednou, ktorá sa mi z najnovších Fashionistiek zapáčila natoľko, že som ju nakoniec kúpila až z Amazonu, lebo som myslela, že sa snáď u nás ani neobjaví. Nakoniec sa potom samozrejme objavila… Páči sa mi, že má ako jedna z mála veľmi pekné šaty a zároveň je to tvár, ktorú ešte nemám a pred istou dobou som po prvej Fashionistke s touto tvárou veľmi túžila. Tak nakoniec prišla tato.

Barbie Fashionistas no.69 Blue Beauty – 2017 (2/2018)

Modrovlasej kráske som odolávala dlho, no toľko ma mátala, až som ju nakoniec musela ubytovať. 🙂 Neskôr som zistila, že má rovnakú tvár ako č.23)

Barbie Fashionistas no.81 Wear Your Heart – 2017 (2/2018)

Táto malá milá orientálka – s tvárou Oriental / Kira ma zaujala preto, lebo je to tvár ktorá sa vrátila po dlhšej pauze. Je pravda, že sa už objavila v predošlej línii Fashionistiek, ale tam sa mi až tak nepáčila ako táto. Len škoda, že má malé telo. Ale možno pre ňu časom nájdem i nejaké lepšie.

Barbie Fashionistas no.23 Love That Lace – 2016 (1/2018)

Do mojej Sherlockovskej bandy som hľadala vhodnú Barbie z ktorej by som mohla jednoducho vyrobiť Johnovu Mary. Musela byť malá, pretože Figúrky od Big Chief sú menšie než bežné Barbie. Preto som sa rozhodla zaloviť v radách malých Fashionistas až som objavila túto krátkovlasú, ktorá mala i tvár pomerne vhodnú na Amandu Abbington. Na týchto fotkách je ešte samozrejme v originálnej podobe. Na Amandinu Mary som jej musela začesať ofinu na strany a pridať pár vrások….

Barbie Fashionistas no.52 Plaid on Plaid – 2017 (10/2017)

Túto Barbie som sa rozhodla kúpiť, keď som predtým jednu kupovala na prerábku na Leopardicu. Veľmi sa mi zapáčila a tak som si ju kúpila aj pre seba. 🙂 Pripomína Shaniu Twain :D.

Barbie Fashionistas no.57 Zig & Zag Curvy – 2016 (5/2017)

Z novej druhej série rozmanitých Fashionistiek u mňa nakoniec skončila i táto plnoštíhla černoška, ktorú som kúpila v Tescu v akcii 1+1 za polovicu, keďže som vzala 3 (č. 55,54 a 47) štvrtá bola defacto zadarmo, a z tých čo tam boli na výber som si nakoniec zobrala ju. Má veľmi zaujímavý účes. Medzi zberateľmi sa díky jej širokému úsmevu začala nazývať aj Joker 😀 ale nakoniec mi tie jej pery až tak nevadia :-).

Barbie Fashionistas no.55 Denim & Dazzle – 2016 (5/2017)

Jednoznačne jedna z najzaujímavejších Fashionistas z druhej série. Má novú grécky vyzerajúcu tvár, a bola jasným výberom v Tesco akcii 1+1 za polovicu.

Barbie Fashionistas no.54 Tutu Cool – 2016 (5/2017)

V akcii v Tescu 1+1 vybrala i túto fialovovlasú krásku, ktorej tvár v mojej zbierke ešte nebola.

Barbie Fashionistas no.47 Kitty Kute – 2016 (5/2017)

Táto malá ryšavka z druhej rady Fashionistas sa mi veľmi páčila od začiatku. Jej vlasy sú krásne a ako bonus má tričko s mačičkou. 🙂 Takže bola jasným výberom bábik v akcii v Tescu 1+1 za polovicu.

Barbie Fashionistas no.26 Spring Into Style – 2016 (10/2016)

Mám dojem, že táto plnoštíhla Barbie bola najobľúbenejšia z celej novej kolekcie. A rovnako to bolo i u mňa. Avšak bolo ju ťažké zohnať. Keďže jej výskyt bol častejší v Čechách, kamarátka Pavla sa mi ponúkla, že ju skúsi zohnať, no keď ju nakoniec nenašla v kamenných obchodoch objavila ju na internetovom obchode. Som jej za ňu vďačná a našťastie nemá ani žiadnu chybu. Je to druhá plnoštíhla Barbie Fashionistas u mňa. Prvou je blondína č.22 s tou istou tvárou.

Barbie Fashionistas no.41 Pretty in Paisley – 2016 (9/2016)

Táto Fashionistka v sade s oblečením bola tak troška neplánovaná. Pôvodne som ju chcela hlavne kvôli telu, ale to som nakoniec vymyslela inak, ale i tak sa mi páčila a Pavla sa ponúkla, že mi ju skúsi zohnať, keďže u nás nebola. A tak keď už ju našla, som si povedala, že ju vezmem. Je to ale veľmi pekná bábika s tvárou Kayla na malom tele a i jej náhradné oblečenie je veľmi pekné.

Barbie Fashionistas no.20 Fancy in Flowers – 2016 (6/2016)

Táto Fashionistka bola od začiatku jedna z mojich favoritiek a veľmi som ju chcela, samozrejme ju nikde nemali a tak sa mi ju nakoniec podarilo zohnať cez stránku Alltoys, kedy som využila i fakt, že mali poštovné zadarmo (za ktoré inak pýtajú celkom veľa). Páčila sa mi preto, že má novú tvár, ktorú ešte nemám a že je to poriadne tmavá černoška a má krásne kučeravé vlasy… Jedinou chybou je nové telo, ktoré je nejaké celé pokrútené (ja viem, akože modelkovská póza), takže sa dosť blbo pózuje a ledva stojí…

Barbie Fashionistas no.22 Chambray Chic – 2016 (6/2016)

Táto Barbie sa u mňa objavila troška náhodne. Pôvodne som o nej neuvažovala, chcela som plnoštíhlu brunetku, no na živo ma veľmi zaujala a zapáčila sa mi. Objavila som ju, keď som si išla pre č.16 Ashu. Táto Barbie má nové plnoštíhle telo a novú tvár, ktorá bola použitá zatiaľ len pre toto telo.

Barbie Fashionistas no.16 Team Glam – 2016 (6/2016)

Táto Barbie a tvárou Asha bola druhou Barbie z tejto novej rady krások. Mala som ju problém zohnať, a tak som sa rozhodla spýtať predavačky v obchode, či mi ju nevedia zohnať, respektíve ak príde s novým tovarom, či mi ju nemôže odložiť. A aj sa tak stalo, bola veľmi ochotná a táto kráska sa nakoniec u mňa ubytovala… Samozrejme som sa s ňou potom stretávala ešte viac krát, keď už som ju mala :D. Je zaujímavá tým, že je to inak černošská tvár, preto sa mi páčilo toto jej nezvyčajné použitie, tj. biela pleť, ryšavé vlasy a pehy.

Barbie Fashionistas no.24 Crazy for Coral – 2016 (6/2016)

Táto Barbie s tvárou Skipper sa stala u mňa prvou predstaviteľkou novej série Fashionistas bábik, ktoré sa vyznačujú rôznorodosťou. Táto sa vyznačuje malým telom a zároveň je to prvá tvár Skipper u mňa. Okrem toho sa mi veľmi páčilo, že je to černoška, respektíve mulatka a má kučeravé vlasy.

Barbie Fashionistas no.4 Graphic Tee – 2016 (4/2016)

Steven sa stal prvou bábikou z novej vylepšenej rady Fashionistas, ktorá sa u mňa ubytovala. Našla som ho raz celkom náhodou v Tescu a vlastne ani nemám žiadneho černošského kena, tak som ho rovno vzala. Steven má tvár 2009 Darren, aj keď sa volá podľa jeho staršieho predchodcu. A je to vlastne zatiaľ i jediný ken novej Fashionistas rady, ktorého som kúpila. Asi jediný, ktorý nevyzerá tragicky….

Barbie Fashionistas Teresa – 2015 (2/2016)

Túto Barbie s tvárou Summer, ktorá sa momentálne pokladá viac za Terezu som dostala od tety. Ako vidíte má komplet svoje oblečenie. Chúďa má v hlave toľko toho hnusného lepidla, že to dalo dosť zabrať kým som ich ako tak umyla. A i tak je to ešte pomerne lepkavé…. :/

Barbie Fashionistas Summer – 2015 (9/2015)

Barbie „charakter“ menom Summer dostala v roku 2015 znovu inú tvár. Tento krát to bola Kayla a keďže zástupkyňu tejto tváre som mala len aziatsky vyzerajúcu zberateľskú Barbie Basics, s radosťou som ju privítala medzi mojimi dievčatami.

Môže sa Vám ešte páčiť...

2 komentáre

  1. Růža píše:

    Mám č.26, pro mě je jedna z nejkrásnějších.

  2. Katarína píše:

    Pestré-a páči sa mi,že majú aj korálky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.