Barnabas Collins – Dark Shadows – 2015

Článok spojený s osobou Johnnyho Deppa som chcela pridať na web už pred dvoma dňami na jeho narodeniny, ale nejako som sa k tomu nedostala.

Pôvodne som chcela pridať môjho prvého OOAK Kena, ktorého som vyrobila podľa jeho postáv (Sweeneyho Todda), no nakoniec som sa rozhodla pre druhého – upíra Barnabasa z filmu Dark Shadows – Temné tiene.

Nápad vyrobiť si upíra Barnabasa Collinsa z Temných tieňov, ktorého hral Johnny Depp som mala už dlho. Vlastne už od vtedy ako sa mi začali množiť Edwardi navyše. Jedného som i začala vyrábať, keď som potom zmenila názor a vyrobila som radšej Sweeneyho Todda. No tá myšlienka mi ostala v hlave a tak keď som mala znova ďalšieho Edwarda navyše som sa konečne rozhodla ho vyrobiť.

Inšpirácia

Ja sama ani neviem prečo sa mi ten film tak veľmi páči, keď ho mnohí odsúdili do kalných vôd Hollywoodu. Asi mám šťastie, že nepoznám predlohu, ktorou bola upírska telenovela zo 60. rokov. Mne sa páči aké je to celé trafené. Možno, keby som vopred poznala predlohu, mala by som pri tom podobný pocit ako pri Timovom spracovaní Domovu pre neobyčajné deti slečny Peregrinovej. Kde síce hrala moja obľúbená herečka Eva Green, ale vzhľadom na to, že som predtým prečítala celú trilógiu ma to veľmi sklamalo.

Vlasy a maľba

Priznám sa, že ma dlho odrádzali jeho vlasy, lebo sú dosť špecifické. Ale nakoniec to dopadlo celkom dobre. Síce som použila asi kilo laku na vlasy… 🙂 Na fotkách vidíte i časť z toho ako som mu tvarovala účes… Dalo to dosť zabrať. Priznám sa, že pri prvom prestrihaní ofiny som urobila i nejaké chyby, ale nakoniec to celkom dopadlo dobre. Lak som nanášala postupne pomaly štetcom aby jednotlivé vlasy držali tvar a miesto tam kde bolo treba.
Premaľba potom už nebol až taký veľký problém.

Oblečenie

Ako prvé som sa rozhodla vyrobiť jeho staré oblečenie asi z roku 1795, v ktorom ho pochovali zaživa a v ktorom sa neskôr o 175 rokov zobudil.
Čižmy som kúpila z ebayu z Číny… doslova za facku, tak nebolo očom ešte sa zaoberať ich výrobou. Sú celkom dobré, hoci mohli byt troška väčšie.

Barnabasovi som sa rozhodla vyrobiť i jeho nechty… ako vidíte v detailoch, rovnako ako i jeho prsteň a paličku. Oblečenie som sa rozhodla vyrobiť „zakrvavené“ v podobe v akom dorazil do svojho domu…

Pôvodne som plánovala vyrobiť mu časom i jeho druhé moderné oblečenie, no nejako som sa za tých 5 rokov k tomu nedokopala…

Môže sa Vám ešte páčiť...

1 odpoveď

  1. Katarina DURJAK píše:

    Krásne-umelecké diela.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.