Čas zmyselnosti – Sir Robert Merivel 2 – 2012

Ďalší kostýmov z tohto krásneho filmu som si vybrala odev s červeným plášťom. Nakoniec som práve ten ešte nevyrobila… K nemu patrí aj klobúk s červeno čiernym perím, no ani ten som nevyrobila. Zatiaľ poslúžil klobúk z predošlého odevu. A nakoniec mu i sedí.

Pod červeným plášťom má kabát z rovnakej látky ako predošlý odev, takže mi to padlo celkom vhod, túto látku ešte využiť, lebo mi z oboch ostalo ešte dosť. Pod ním má dlhú hnedú vestu, ktorá je zvláštna tým, že jej zadný diel je krátky. Z rovnakej látky má aj nohavice, ktoré sú rovnakého strihu, ako predošlé zelené, len tieto majú vpredu zapínanie. Strih košele sa zhoduje, len má iné zdobenie rukávov, preto som sa rozhodla ušiť mu ešte jednu a to aj pre prípad, že by obe oblečenie mali oblečené naraz dvaja panáci… Táto košeľa má výšivku a korálikovú výzdobu… Topánky a opasok a meč má Jack z vlastnej výbavy.

Ako ste si už mohli všimnúť, tento odev je menej vyzdobený ako predošlý a má aj trochu iný strih. Hlavným rozdielom je, že nemá sukňu, pričom oblečenia rovnakého strihu ako predošlý kostým má vo filme ešte minimálne 2 ďalšie iné kusy. Ďalším rozdielom je, že tento kostým má čižmy, kým predošlý mal poltopánky a pančuchy s bohatým lemom. Je to asi preto, lebo ide skôr o cestovný odev a Merivel v ňom po odchode z Bidnoldu strávil veľmi veľa času, kým ho nevymenil za jednoduchší… Je podšitý kožušinov, takže je úplne jasné, že je určený skôr na horšie teplotné podmienky.

Inšpirácia
Moja kreácia – jednotlivé vrstvy

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.