David Bowie – portrét aquarellom

Ďalší Davidov portrét vznikol trocha ako nehoda, trocha ako pokus a improvizácia. Veľmi sa mi páčila táto jeho fotka od Micka Rocka z počiatkov 70 rokov. Je úplne iná než iné fotky. Má takú zvláštnu atmosféru. A ja som dostala chuť to nejako nakresliť, namaľovať.

Najprv to mala byť kresba pastelom, no už keď bol prvý náčrt na papieri pre pastel, som si to nejako postupne rozmyslela. Má to priveľa detailov na tak náročné médium ako je pastel. Ale už keď som to mala načrtnuté, nechcela som to vyhodiť. Tak som si povedala, že aspoň ten náčrt dokončím a premyslím si, čo s tým urobím.

A tak ma napadlo to nakresliť aquarellovými ceruzkami a urobiť z toho troška cartoonovský look a teda obkresliť do vo finále čiernym perom… Nakoniec som to z časti nakreslila ceruzkami a z časti aquarellom v tube – hlavné veľké plochy a kvety. A po zaschnutí som to dokončila perom. Nakoniec tomu to pero ozaj dobre pomohlo… Celkom som si nebola istá, ako budú vyzerať tie kvety za oknom, lebo úplne každý jeden list sa mi kresliť nechcelo… Takto to jednotlivé rastliny vyzdvihlo do popredia a to pozadie sa tomu prispôsobilo tak, že to má dojem hustého porastu za oknom…

Nakoniec to dopadlo vcelku dobre. Nie je to dokonalé a ani mi o nejakú dokonalosť od začiatku nešlo… Len som nechcela vyhodiť drahý papier. 😀

Môže sa Vám ešte páčiť...

2 komentáre

  1. Katarina píše:

    Úžasné…!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.