Drobná oprava rúk bábik bábätok Hamiro

Občas ma ľudia oslovia s menším problémom ich bábik. V polovici marca mi písala jedna pani, žeby potrebovala znovu natiahnuť gumičky rúk Hamiro bábätka a k tomu sa ešte pridala ďalšia, ktorá potrebovala to isté. Akurát to druhé bábätko malo už ruky prilepené o telo… No no každopádne som jej povedala, nech pošle obe a uvidím čo sa dá robiť.

Obe bábätká boli starostlivo oblečené na svoju cestu…. Bohužiaľ som to neodfotila, dokonca malá majiteľka prvého bábätka mi za opravu jej drahého dieťatka poslala aj milý obrázok… 😀

Prvé bábätko som mala hotové pomerne rýchlo. Samozrejme je to babračka, vybrať staré gumy aj s kovovým komponentom na uchytenie a následne to znova strčiť dnu a natiahnuť… Ruky som musela nahriať fénom a použiť pizetu s kombinačkami, inak by to nešlo. 😀

U druhého bábätka som sa rozhodla, že mu odstránim aj fľaky na tvári. A ruky, ktoré boli zlepené sekundovým lepidlom sa mi podarilo odlepiť, na jednej strane to šlo i s kusom tela, ale našťastie bol to len kúsok, ktorý na funkcii ohybu rúk nechýba.. Lepidlo som trocha orezala a ruky zabrúsila. Našťastie i toto bábätko malo v rukách vpadnuté i pôvodné komponenty, takže natiahnutie bolo už rovnaké ako v prvom prípade.

Po tejto pomerne rýchlej operácii mohli oba bábätká cestovať naspäť ku svojim malým majiteľkám. 🙂

Môže sa Vám ešte páčiť...

1 odpoveď

  1. Mary píše:

    Je krásne koľkým starým bábikám si prinavrátila ich pôvodné čaro/funkciu. Super.:-)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.