Ellowyne Wilde Baroque and Dream – Wilde Imagination 2009

Ellowyne Wilde je zakladajúca bábika značky Wilde Imagination. Je o niečo menšia než Evangelina – má 16 palcov, čo je zrhuba 40cm. O samotnej značke a jednotlivých charakteroch som Vám už písala na uvádzacom článku Evangeline. Takže si to môžete prečítať u nej.

Veľké bábiky a konkrétne Wildky sú úchvatné bábiky. Postupne ako mi pribudli všetky 4 charaktery z radov Evangeline Ghastly som postupne začala rozmýšľať nad tým, že by som rada mala aj aspoň jednu Ellowyne. Samozrejme som si na to spomenula už pomerne neskoro, keď sa prestali vyrábať a ich cena začala stúpať. Mnohé sa aj objavili v našej česko-slovenskej Facebookovskej skupinke, no vtedy sa mi to akurát nehodilo.

Ellowynky sa vyrábali s dvojakými druhmi očí. Mali oči buď maľované alebo sklenené, tak ako Evangelínky. Ja som pozerala hlavne po tých so sklenenými očami a najlepšie parochňové. No keď som minulý rok pridávala na túto stránku Evangelínu a jej priateľov, zároveň som zdieľala linky aj do tej našej skupiny. Náhodou som vtedy v komentári len tak spomenula, že by sa mi ešte páčila Ellowyna a vtedy ma jedna známa upozornila, že sú v tejto skupinke akurát dve k dispozícii. Jedna tmavovlasá nahá a jedna blond oblečená.

Moja baroková Ellowynka

Ja sa teda viac nakláňam k tmavovláskam a táto Ellowynka, aj keď mala oči namaľované a vlasy našité mi začala vŕtať v hlave. Pani ju ponúkala za ozaj úžasnú sumu, za akú by som ju nikde nezohnala. Plus bola z Čiech takže žiadne extra poplatky nehrozili. Akoby náhodou to bolo akurát okolo Halloweenu 😀 A tak nejako som si povedala, že budem ľutovať. Síce sa mi to finančne nejako extra nehodilo, mala som však ešte nejaké našporené peniaze v zálohe na takéto prípady a tak som sa rozhodla ju vziať.

S pani bol trošilinku problém ohladom platby, no nakoniec ma zachránila moja úžasná kamarátka Pavla, tak som jej ju zaplatila vďaka jej pomoci. Som jej za to veľmi vďačná. Ono vlastne pani mi ju zabalila a poslala ešte skôr než sme tento problém stihli doriešiť… 😀 Za tú jej dôveru som jej naozaj vďačná.

Predtým ako dorazila, som stihla zistiť, že ide o Ellowynku s názvom Baroque and Dreams. Keďže prišla nahá, objednala som jej topánky z eBay a takmer okamžite mi milá Ivanka ponúkla ďalšie troje, aby dievča nechodilo bosé. Veľmi jej za ne ďakujem. 🙂

Pridávam promo fotky mojej Ellowynky. Podľa nej som zistila, že tá moja má rozpustené zadné copy.:

Krabička je veľmi pekná.

Pár nahatých fotiek, keďže som pre ňu nemala žiadne oblečenie. A inak má trocha fľakaté nohy… Budem musieť skúsiť jej na to dať ten bieliaci krém… Nakoniec môžete vidieť i porovnanie výšky s Parnilou.

Aby nebola nahatá, kým jej niečo ušijem, tak som skúsila, či náhodou neoblečie niečo zo šatníka Evangeliny a spol. Obliekla som ju do spodného prádla. Je jej troška dlhé, na páse úzke a na prsiach široké, ale pomerne dobre jej to sadlo.

Topánočky. Čierne som objednala z eBayu a ostatné mám od Ivanky.

Príbeh Ellowyne

Tak ako Evangeline i Ellowyne má svoj príbeh. Bála som sa, že po zrušení stránky o nej nič nenájdem, no našťastie viacero ľudí jej príbeh prebralo a tak sa pokúsim to nejako zhrnúť vďaka týmto trom stránkam : Dollsmagazine, Exclusivelyellowyne, Wizzley.

Tvorcovia Ellowyne sa inšpirovali japonskými anime, módnymi ilustráciami Rubena Toleda, reklamami na topánky Steve Maddena, v ktorých modelky mali digitálne vylepšené hlavy a chodidlá, a ďalšieho množstva ďalších referencií o popkultúre. Sám Robert Tonner sa počas procesu modelovania inšpiroval rôznymi ilustráciami módneho dizajnu, romantickými referenciami, rôznymi filmami a časopismi, s troškou Gotiky – aby sa udržal na správnej ceste.

Ellowyne má 19 rokov a žije vo veľkom viktoriánskom dome v San Franciscu, ktorý vlastní jej stará mama. Dom sa nachádza priamo na hranici línie zemetrasenia. Nevadí jej to, pretože keďže je vždy taká znudená, ponúka jej to akýsi prvok neistoty a vzrušenia. Jej otec je architekt a jej matka zomrela, keď bola mladá. Narodila sa v pohrebnom dome v rodine, ktorá trpí veľkou depresiou a nepokojom. Niet sa preto čudovať, prečo je stále unavená, nerozhodná a znudená.

Jej terapeutka Dr. Elaine Bantamová, ktorú navštevuje už 7 rokov diagnostikovala Ellowyne s chronické znudenie (ennui) – pocit únavy a nespokojnosti – s nádychom melanchólie. Bantam si všimla, že aj keď sa Ellowyne oblieka do najpozoruhodnejších odevov, ktoré nachádza v sanfranciských bazároch , a v ktorých vyzerá krásne, len zriedka sa cíti na to ísť von. Povzbudzuje Ellowyne, aby si viedla denník a písala poéziu, aby zaznamenávala svoje pocity. Ellowyne píše, že jej nákupy v bazároch jej pomáhajú viac ako Dr. Bantam. Okrem toho miluje starožitnosti, staré hodiny, rada si pochutná na obede v obľúbenej cesnakovej kaviarni a na večeru si pochutnáva na šľahačke na jedlých kvetoch.

Je zaujímavé, že prvou Ellowyne vôbec bola blondýnka.

Ellowyne Wilde: Her Reluctant Debut
Priatelia Ellowyne

Prudence Moody – Je Ellowynina najlepšia priateľka. V skutočnosti bola donedávna jej jedinou priateľkou. Obe sa narodili v ten istý deň a obe si užívajú nakupovanie v sanfranciských bazaroch. Navštevovali spolu rovnakú školu od kedy sa stretli v prvej triede.

Amber Stanhope – aj Amber zdieľa rovnaké narodeniny s Ellowyne. Nie sú to však typické kamarátky. Nazývajú sa “ frienemies“ – priateľky i nepriateľky zároveň. Ich otcovia pracujú v tej istej architektonickej firme v San Franciscu. Amber závidí Ellowyne a občas robí veci, ktoré ju podkopávajú alebo dostávajú do problémov.

Rufus Rutter – Rufus má Ellowyne rád, no svoje city k nej sa hambí ukázať.. Je údržbárom v dome jej starej mamy, ale navštevuje aj rovnakú školu ako Ellowyne a Prudence. Dostal štipendium a zároveň pracuje, aby si dokázal platiť svoje životné útraty. Má veľmi blízko seba usadené oči a veľmi veľký nos. Mohlo by sa povedať, že vyzerá naozaj zvláštne. Ellowyne má ráda Rufusa ako priateľa, prinajmenšom len toľko tvrdí….

Lizette Dionne – Lizette sa presťahovala do San Francisca z New Orleans len nedávno. Ellowyne sa s ňou stretla v čakárni v kancelárii svojej terapeutky. Lizette rada rozpráva príbehy o svojom rodnom meste.

Mačka Sybil – Sybil je Ellowynina mačka. Je milá a hravá, s výnimkou keď, je Ellowyne znova vo svojej ponurej nálade. Pri hre so Sybilou má Ellowyne poruke radšej vždy krabičku s náplasťami… 😀

Elaine M. Bantam – terapeutka Ellowyne za posledných 7 rokov. Bantam sa zaväzuje pomáhať Ellowyne liečiť jej pocity ennui.

Charles Wilde – Ellowynin otec, ktorý pracuje ako architekt a pre pána Stanhopea, Amberin otec. Jeho dcéra akoby mu z oka vypadla.


Môže sa Vám ešte páčiť...

2 komentáre

  1. Katarína píše:

    Veľmi zaujímavé-úplne iné poňatie bábik-tieto ako by mali aj city.

  2. aneh píše:

    pekná bábika a zaujímavý príbeh

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.