Evangeline Ghasty Now and forever – Wilde Imagination 2012

Dnes si pripomenieme bábiku, ktorá je titulnou tvárou novej stránky. Dlhé roky sa mi páčila práve pre jej duchársky zjav a som veľmi rada, že ju mám. Text som od pôvodného mierne upravila, ale základ ostal rovnaký. Pridávam tu i príbeh značky Wilde a Evangelinin príbeh, ktoré boli pôvodne na samostatnej stránke.

V roku 2014 som si povedala, že nastal ten čas, aby som si konečne moju vysnívanú Evangeline kúpila. Obdivovala som ju 7 rokov.. Podľa ceny som vedela, že sa musím orientovať v tých základných radách, kde je Eva len v základnom korzetovom oblečení. Počas tých rokov sa mi ich páčilo viacero a v roku 2012 sa mi veľmi zapáčila Now and Forever Evangeline, ktorá bola v síce pomerne nezvyčajnom prevedení – v ryšavej parochni, s tyrkysovými tieňmi a v tyrkysovom korzete. Tyrkysovú milujem a bola som si skoro istá, že ju si ten rok kúpim, no nevyšlo to. Neskôr som bola presvedčená, že tou vyvolenou sa stane vtedy aktuálna základná Black as Night Basic Evangeline.

Keď som na magisterských promóciách dostala aj nejaké finančné príspevky, bolo rozhodnuté, že ten rok Eva konečne pricestuje, no stále som si tou Black as Night Basics nebola istá a dúfala som, že sa znova ukáže nejaká akcia a bude i zľavnená. Popri tom som sem tam i hľadala na ebayi medzi najlacnejšími nahými a rozmýšľala čo robiť. Na tejto poslednej Evangeline sa mi nepáčilo obočie, inak čierna linka, červené pery, modré oči a čierne vlnité vlasy mi vyhovovali. Na ebayi som však nakoniec objavila i Now and Forever Evangeline komplet i nahú a plešatú za veľmi malú štartovaciu aukčnú cenu. Táto sa mi vždy páčila a veľa som zvažovala, či kúpiť novú či nahú… Ale na druhú stranu oblečenia jej môžem našiť koľko chcem a tak by som i ušetrila. Našla som si i koľko by vyšla parochňa a topánky. Rozhodla som sa tak o ňu zabojovať a nakoniec sa mi ju podarilo vyhrať s ani nie o veľa navýšenou cenou.

Eva došla približne za týždeň a pol. Parochňu a topánky, ktoré som jej kúpila z Číny potom došli pomerne rýchlo asi za 3 týždne – teda len 1 týždeň po nej.. Predtým som sa rozhodla, že jej skúsim vyrobiť i parochňu sama.

Evangeline prišla v originálnej krabici, no nie priamo tej, ktorá patrí k tejto bábike. Avšak ony sú všetky rovnaké, takže je to jedno. K tejto Eve mi ešte predajkyňa pribalila i jedny pančuchy, ktoré ale treba troška opraviť.

Evangeline je naozaj úplne iný príbeh – tak ako i znie slogan jej značky. Má 47 cm, takže je o dosť väčšia než bábiky na ktoré som bola dovtedy zvyknutá. Je však úžasná a veľmi sa jej teším. 🙂 Vtedy som ešte len snívala, že by som pre ňu mala viacero parochní, pretože vďaka nim veľmi ľahko zmení vzhľad. A počas rokov som nakoniec niekoľko rôznych parochní pre ňu zohnala :-). O jej parochniach bude ešte iný extra príspevok. 🙂

Moja Evangeline má nakoniec príznačné meno „Teraz a na vždy“….

Evangeline som prepichla i uši, spočiatku som sa to bála urobiť, ale chcela som jej dávať aj náušnice a nakoniec to šlo veľmi rýchlo a ľahko.

Kým neprišla objednaná parochňa skúsila som jej vyrobiť nejakú sama. Nie je to úplne dokonalé, ale na prvý pokus… (o jej tvorbe bude extra príspevok)

Prvá kúpená parochňa a topánky. Parochňu som potom umyla, lebo bola trocha zlepená lakom.

Po roku (koniec septembra 2015) sa Evangeline dočkala i druhej parochne, ktorá je takmer totožná od tej, ktorú mala pôvodne. Táto mi príde o čosi dlhšia a možno i hustejšia.

A nakoniec ešte promo fotky ako vyzerá v originálnom oblečení a parochni.

Nakoniec si ešte pripomenme príbeh značky Wilde a príbeh Evanglininho života.

Wilde Imagination

Evangeline Ghastly je jednou z piatich charakterných postáv/značiek, ktoré vyrábala spoločnosť Wilde Imagination, ktorá bola založená v roku 2006 Robertom Tonnerom, známym výrobcom luxusných dizajnových bábik pre dospelých. Kým medzi bežné „Tonnerky“ patria fashion bábiky, či bábiky vyrábané podľa filmových postáv, Wilde Imagination vyrába takzvané charakterové bábiky, ktorých príbeh si vymysleli samotní tvorcovia. Všetky tieto postavy majú goticko-viktoriánsky nádych a sú ako vystrihnuté z nejakého Halloweenskeho filmu, pričom každá z nich má svoj vlastný špecifický príbeh.

Prvou postavou bola Ellowyne Wilde. V roku 2007 k nej pribudla o niečo väčšia a dospelejšia Evangeline Ghastly . Posledné tri charaktery predstavujú menšie bábiky. Asi niekedy v roku 2011 prišla k životu Amelia Thimble. V roku 2014 boli predstavené ďalšie dve postavy Sad Sally a Patience. Asi v roku 2015 sa k ním pridala i jemnejšia Miette.

Následujúci rok 2016 vyšli úplne posledné bábiky značky Evangeline Ghastly a to Evangeline a Mortimer v svadobnom. Denníky sa už ďalej neaktualizovali, čo je škoda, lebo sa jej príbeh tým pádom neuzavrel. Následne bola zrušená výroba značky Wilde a pomaly i Tonneriek  a časť ich výroby sa ešte na čas presunula pod značku Phyn and Aero. V polovici roka prišlo prekvapenie v podobe rebootovaných nových Bábik Evangline a Ellowyne už pod touto značkou. Všetky dostali úplne nové tváre i telá. Evangeline prišla o sklenené oči a nahradili ju maľované. Boli to však len posledné výkriky tvorby od Tonnera. Koncom roka 2018 Robert Tonner ohlásil koniec produkcie jeho bábik všeobecne. Firma Phyn and Aero  nakoniec takisto v marci 2019 skončila.

Evangeline Ghastly

Už od začiatku bola pre mňa Evangline Ghastly absolútne božskou bábikou. Už dlhšiu dobu predtým bolo mojim snom raz vlastniť aspoň jednu Tonnerku, no keď sa ukázala Evangelina, bola to láska na prvý pohľad. Je to taká správne duchárska bábika a jej tvorca Joe Petrollese sa inšpiroval Mŕtvou nevestou Tima Burtona, rodinnou Addamsovcov a Barbarou Streisand. Podľa jeho návrhu ju potom vymodeloval Robert Tonner. Mne osobne však pripomína i Vanessu Paradis.

Príveh Evangeline

Evangelinin príbeh začína 24.4.1924 v podkroví honosného rodinného sídla Barkley, ktoré sa nachádza v meste Ipswich v Anglicku. Toto sídlo je situované neďaleko miestneho cintorína a pohrebníctva, ktorého vlastníkom je pán Mort, ktorý tajne na Evangelinu dohliadal už od jej ôsmych rokov, kedy sa stratila i jej pestúnka Beda, ktorá sa o ňu starala potom ako sa jej rodičia dva roky pred tým záhadne stratili… Pán Mort má synovca Mortimera, do ktorého je Evangelina tajne zaľúbená, rovnako ako i Mortimer do nej, no trvalo dlhých 5 rokov, kým ho vlastne sama Evangelina akosi požiadala o ruku. Predtým sa zdalo, že sa Mortimer Evangeline vyhýbal, lebo sa jej bál. Bolo to vlastne i prvý krát kedy spolu prehovorili…
Evangelína vo svojom rodnom panstve žije na podkroví, kde sa nachádzajú rôzne staré šatníky a skrine, plné starého oblečenia po jej predkoch. Okrem toho tu objavila i šijací stroj a tak si sama toto oblečenie upravuje na svoj štýl. Evangelina má i zvieracích priateľov – skunka Mouetta, netopieriu slečnu Bellu, mačku Valentínu a myš Crumpeta.
Evangelína si píšte i denník, ktorý začína opisovať jej život vo veku 20 rokov. Dozvedáme sa o tom ako sa zamestná u pána Morta v pohrebníctve, kde môže byť stále v spoločnosti Mortimera, pokiaľ sa práve nesnaží pred ňou utiecť. Vďaka svojmu duchárskemu štýlu a i vďaka tomu, že minulosť jej predkov je opradená rôznymi záhadami, sa jej väčšina ľudí vyhýba a ona sama sa často dostáva do rôznych kurióznych situácii.
Prostredníctvom jej rodokmeňa, sa dozvedáme, že Evangelína má i sesternicu Parnillu, ktorá žije vo Francúzsku a ktorá sa narodila v ten istý deň ako Evangelina. Práve kvôli jej rodičom sa stratili i Evangelinini rodičia, ktorí sa ich vybrali hľadať. Pán Mort, sa rozhodol potom ako sa dlhé roky nevracali, umiestniť jedného dňa, na prázdny hrob, náhrobný kameň s menami Evangelininých rodičov (ktorí sa mimochodom narodili v ten istý deň ako ona, ale o 23 rokov skôr) so zvláštnym epitafom “We haven’t got there yet” (Ešte sme sa tu nedostali). Evangeline zatiaľ nikto nepovedal tajomstvo jej rodiny a rodičov. Medzitým sa do Ipswichu vracia Parnilla, ktorá je od malička zaľúbená do Mortimera a mieni si ho získať. V deň Evangelininej a Mortimerovej svadby záhadne zmiznú jej zvierací priatelia, ktorých niekto uniesol a snaží sa tým určitým spôsobom Evangelinu vydierať. Sama netuší prečo, ale rozhodne sa, že svadbu zatiaľ odložia, pretože bez jej priateľov sa predsa konať nemôže.. Sama Evangelina ani len netuší, že má nejakú sesternicu… A okrem záhadnej sesternice, sa v meste spolu s ňou začala objavovať i záhadná Angelique de la Nuit…
Evangelína má i zaujímavé záľuby. Okrem toho že zbiera pavúkov a kamene obdivuje i kráľovnú matku. Páčia sa jej jej tiary a kabelky. Medzi jej idoly patrí Barbara Streisand, Lily Munster a idolom mužskej krásy je Lurch (sluha rodiny Addamsovcov). (Časovo mi to trocha nesedí, pretože sú to postavy, ktoré sa začali vyskytovať až v 60.rokoch, teda o 20 rokov neskôr ako sa dostávame k príbehu Evangeliny. Barbra, ktorá sa narodila v roku 1942, vydala svoje prvé album v roku 1963. Rovnako i seriály Rodina Addamsovcov či Munsters sú záležitosti, ktoré vznikli v tomto desaťročí…)

Evangelina sa vyrába z rôzneho materiálu. Tie drahšie sú zo živice, relatívne lacnejšie sú vinylové, či z tvrdého plastu. Tieto sa od živicových mierne líšia vzhľadom tváre.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.