Frozen Anna – Korunovačné šaty – 2015

Po Elsinych korunovačných šatách som samozrejme musela ušiť i tie pre jej sestru.

Anna mala na korunovácii svojej sestry veľmi pekné šaty s trocha komplikovaným strihom. Jej suňa je tvorená zo zvislých pruhov, ktoré sú spojené tmavou látkou, ktorá sa skladá do vnútra. Mnohé bábiky, ktoré vyšli v týchto šatách to majú zjednodušené a nemajú toto skladanie. Lenže ja som posadnutá detailami, takže to muselo byť presne tak ako vo filme. Avšak pri realizácii šiat som urobila niekoľko chýb, ktoré som si hneď následne uvedomila… ako napríklad už samotné vystrihovanie pruhov látok, kde mi až neskoro došlo, že niečo som mohla urobiť inak a jednoduchšie, ale už bolo neskoro, tak som musela pracovať s tým čo som si vyrobila…

Okrem toho sa mi látka strašne párala, takže to bolo dosť o nervy… a nakoniec satén ktorý som použila na vnútornú časť sukne sa mi veľmi ťažko zažehloval dovnútra…. Nakoniec sa mi celá sukňa trocha pokrútila na stranu… Tento krát, keďže som nebola úplne spokojná s výsledkom, som sa rozhodla vzorku nevyšívať, ale nakresliť.. Najprv som na to kúpila fixky na textil, no zistila som, že sa na saténovej stuhe rozpíjajú… Tak som nakoniec vyskúšala akryl… a celkom to s ním šlo.

Aby boli šaty kompletné, urobila som jej i plášť, ktorý som tiež vyzdobila maľbou.
Je dosť možné že sa ešte niekedy pokúsim urobiť ešte jednu verziu týchto šiat…

S Elsou

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.