Frozen Elsa – Korunovačné šaty – 2014

Pred dvoma týždňami som bola v kine na druhej časti Ľadového kráľovstva. Som ním očarená, páči sa mi viac ako prvý film a Anna s Elsou tam majú viacero krásnych šiat. Rada by som im také niekedy ušila. Z prvého filmu som v roku 2014 ušila Elzine modré šaty z korunovačnej scény.

V júli som kúpila tyrkysovú látku a ušila základ. Potom som začala vyšívať… po pár dňoch keď výšivke na sukni už veľa nechýbalo, tak som to odložila a nejako sa mi do toho nechcelo… Výšivku som potom asi za deň dokončila v druhej polovici októbra.

Základ šiat tak bol hotový, no chýbal mi plášť. Na ten som ale musela kúpiť látku. K ušitiu plášťa som sa nakoniec dostala začiatkom novembra a ten bolo treba i vyšiť… veľmi sa mi do toho nechcelo a tak som to skúsila vyšiť na stroji. No nešlo to úplne najlepšie a niektoré časti som ušila i ručne.. Základný problém asi bol v tom, že som tu látku mala podložiť… Menšia výšivku som ale urobila radšej ručne… Celkovo si ale myslím že sa mi tie šaty celkom podarili :).

Rukavice som pôvodne tiež vyšila, no ušila som ich úzke tak ich neobliekla…. tak som sa na to vykašľala a ušila ich ešte raz… nie sú najlepše… ale aspoň ich obliekla.

Pri šití som sa riadila nie len obrázkami z rozprávky ale i fotkami z luxusnej verzie Elsy od Disney store… Tá má ale o čosi bohatšiu výšivku a dekorovanie oproti originálu, preto som sa ja viac riadila tým, čo bolo v rozprávke.

A áno, koruna je pôvodne koruna Rapunzel. 🙂

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.