Harry Potter a Tajomná komnata 2018

Keď po rokoch Mattel ohlásil, že ide vyrábať bábiky z Harryho Pottera, vedela som, že ich budem nutne potrebovať. 😀 Už raz pri uvedení prvých filmov bábiky vyrobil, ale vtedy to išlo nejak mimo mňa a boli malé. (Hoci nakoniec Harryho a Hermionu som neskôr kúpila)

Nové bábiky sú z druhého dielu Tajomná komnata takže sú vo veľkosti detí a čo je super, okrem tria vyrobili aj MgGonagallovú a Dumbledora! A Ginny!.

K nám sa síce do predajní nakoniec dostali všetci, no sú oveľa drahší než sa dajú zohnať cez internet. Koncom decembra som bola na výlete v USA a tam síce mali väčšinu, ale nebolo by možné ich zbaliť, tak som si vtedy kúpila len Hermionu. Na po novom roku som potom kúpila aj zvyšok z Amazonu, kde ich dostať oveľa lacnejšie.

Mnohým sa nepáči, že chlapci – Harry a Ron majú plastové vlasy, aj keď ich predstavitelia sú dosť vlasatí. Takisto je i plastová Dumbledorová brada trocha tŕňom v oku. Celkovo sú ale veľmi vzhľadovo podarení. Všetky bábiky sú kĺbové akurát teda kvalita plastu z ktorého sú vyrobení je trocha mizerná…

Všetky deti sú oblečené v typickej Rokfordskej rovnošate s farbami ich Chrabromilskej fakulty. Učitelia majú svoje tradičné oblečenie a každý z nich má svoj prútik.

Hermione Grangner

Hermiona sa podľa mňa až tak na Emmu nepodobá. Neviem prečo je taký veľký problém vyrobiť jej podobu. Má vlasy ešte mierne zvlnené – typické pre prvé dve časti. Na poslednej fotke môžete vidieť porovnanie s prvou verziou z roku 2001.

Harry Potter

Na rozdiel od Hermiony sa podľa mňa Harry podobá veľmi. Vlasy sú síce plastové ale netvoria úplnú súčasť hlavy. Sú také plastické. Okuliare sa mu zasúvajú pod ne. Na poslednej fotke môžete vidieť porovnanie s prvou verziou z roku 2001.

Ron Weasley

Ron má tiež skvelú podobu s typickým vzhľadom druhej časti.

Ginny Weasley

Tak ako v prípade Hermiony sa podľa mňa ani Ginny veľmi nepodobá predlohe, ale bábika samotná je veľmi pekná a je asi zo všetkých najviac žiadaná.

Albus Dumbledore

Dumbledore je aj napriek tej ohromnej plastovej brade perfektný. Bez okuliarov vyzerá veľmi dobre. Je to samozrejme ešte podoba Richarda Harrisa, keďže sú to bábiky z druhej časti. Mnohí ľudia ho kadejako vylepšujú a odstraňujú mu tú bradu, ale ja zase až taká akčná nie som a vyhovuje mi taký aký je. 🙂 Uvidíme, či sa dočkáme i Dumbledora v podobe Michaela Gamona, ktorý hrá Dumbledora po smrti Harrisa od tretieho dielu. Jediná škoda je, že oblečenie je z jedného kusu.

Minevra McGonagall

Pani profesorka je tiež geniálna. Trocha mi vadí, že oblečenie tvorí takisto jeden kus. Má ale pekné topánky. P.S: Môj kocúr Gunník si vybral výborne s kým pózovať. S pani profesorkou, ktorá je animágus a prevteluje sa do mačky :D.

Kompletná skupinka

Je zaujímavé, že krabičky sú odlišné. Tá od Hermiony a MgGonagallovej majú pri sebe i popis postavy, zvyšok má zase na tom mieste obrázky celej kolekcie a je tam i slovenský popis. Čo sa mi ešte páči je, že každý z nich má typický prútik a každý je aj veľkostne odlišný.

Okrem týchto vyšiel aj Harry a Draco v metlobalovom oblečení a Harry, Ron, Hermiona a Cho Changová v plesovom zo štvrtého dielu. Kým Draca a Harryho v metlobalovom veľmi nepotrebujem. Draco sa mi nepáči vôbec. Tak plesovú séria sa u mňa iste časom objaví…

Uvidíme aké postavy ešte vyrobia. Bolo by fajn mať aj dospelejšie trio alebo napríklad Snapea….

Môže sa Vám ešte páčiť...

5 komentárov

 1. Mary píše:

  Je skvelé, že si ich všetkých kúpila. To proste u Teba ani inak nejde, že?:-D
  Ja by som si ich prialia tiež všetkých, HP je moja srdcovka. Niekde by som im spravila taký zberateľský kútik s nejakou diorámou.
  Súhlasím, že Ginny i Hermiona sa žiaľ vôbec nepodobajú.
  U chlapcov a Dumbledora ja prežijem plastové časti, aj keď pri Kenoch som na to obzvlášť háklivá.

  • HXM píše:

   Áno, inak to ani nešlo. Je to splnenie dlhodobého sna :D. A možno aj dioráma bude časom 🙂 Ak by som na to našla priestor 😀 Ale ešte Sherlockov brloh nie je dokončený…..

 2. Katarína Ďurjak píše:

  Takáto partia bude potrebovať dom-v ktorej banke im dajú hypotéku?

 3. Nikky píše:

  Videla som ich v obchodoch všetkých a trochu ľutujem, že som nekúpila Ginny, aj keď sa extra nepodobá, je nádherná a Ginny mám asi ako charakter najradšej. Keby vyrobili Snapa alebo Voldemorta najlepšie s Naginy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.