Ilustrácie do Veľkonočného spevníka

Dnes Vám ukážem ďalšie ilustrácie, ktoré som robila pre strýka Petra Franzena krátko po tých Vianočných. Tento krát išlo o ilustrácie do organovej zbierky – spevníka CHRISTUS RESURREXIT na Veľkonočnú tému. Išlo o farebnú titulku, 1 väčšiu a 3 drobné čiernobiele kresby. Zbierka už je zverejnená, takže sa na to už môžeme pozrieť.

Titulka

Na titulke mala byť tvár Krista v štýle mozaík. Nie som taký génius aby som si jeho tvár vedela len tak vymyslieť. Preto som dlhšie rozmýšľala nad tým, že budem potrebovať predlohu. Pred časom sme s mamou pozerali film Ježiš Nazaretský, kde hral hlavnú úlohu Robert Powell a ja som hneď vedela, kto bude mojou predlohou..

Takisto som potrebovala nejakú predlohu ako vlastne takú mozaiku nakresliť. Našla som celkom pekný obrázok, ktorého som sa zvoľna držala.

Základ bolo urobiť jednoduchší náčrt, ktorý by bolo potom možné rozdeliť na jednotlivé kúsky. Vzhľadom na to, že som netušila ako to bude vyzerať, zvolila som taktiku, že som si každý dokončený náčrt ofotila a pokračovala na ofotenej kópii… pre prípad, že by to nevyzeralo dobre, a ja by som tak musela začínať od nuly. Nakoniec som to veľmi nemusela ani prerábať a každý krok mi viac menej vyšiel na prvý krát.

Keď už bol čiernobiely základ hotový, trebalo ho ešte vymaľovať. Samozrejme keď to má byť mozaika nemohlo to byť jednoliate ako tradičný obrázok… V tomto som sa inšpirovala mozaikou, ktorú som si našla na nete. Použila som akvarelové farbičky, ktoré som potom pretrela vodou.

A nakoniec to dopadlo takto. Vo Photoshope som potom urobila oblý rámček a pridala nadpisy.

Organ

Perokresba organu zo Španej doliny o ktorom vlastne celá stránka, kde sú všetky spevníky uverejnené, je. Aj keď ide o malú ilustráciu v spevníku, ja som ho kreslila vo veľkosti A4.

Ostatné drobné kresby

Z ostatných kresieb to bol veľkonočný baranček.

Svieca – paškál.

A nakoniec Panna Mária s tancujúcimi anjelikmi… Toto mi dalo zabrať najviac… Ako predlohu som si zobrala sochu Panny Márie z nášho kostola a anjelici sú podľa obrázkov, ktoré som našla na internete… Je to troška naivne podaný obrázok…. ale malo to byť jednoduché… tak nejak to dopadlo. 😀

Samotný spevník si môžete pozrieť na stránke organu v odkaze dole. Ilustrácie sú na stranách 13, 15, 17 a 32.

Môže sa Vám ešte páčiť...

3 komentáre

 1. HXM píše:

  Ďakujem pekne. Aj ja by som sa do tej Španej doliny mala zase ísť niekedy pozrieť, keď už to má pre nás taký význam. A inak my sme v rodine celkom veľkí umelci v rôznych oblastiach umenia 😀

 2. Mary píše:

  Wau, Heni ty „váliš“. Mňa najviac dostala kresba organu. Proste si talent, ide Ti to ľavou zadnou. Určite má strýko z Teba radosť, že v priamo rodine má umelkyňu. 🙂

 3. Nikky píše:

  No, asi si spravím na toto pútnické miesto výlet, keď budem niekedy u maminy, ale teraz nie, teraz je všade pol metra snehu 😀
  Nádherné kresby, ja neviem nakresliť ani slniečko, takže každého strašne obdivujem, kto vie kresliť/maľovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.