Jack Sparrow : Pirates of the Caribbean : Dead Men Tell No Tales – Hot Toys – 2018

Trojdňové pirátske ťaženie zakončíme úžasnou figúrkou od firmy Hot Toys. Jack Sparrow je môj miláčik, takisto ako jeho predstaviteľ Johnny Depp. Preto sa u mňa nájde mnoho vecí s tématikou pirátov, Jacka a Johnnyho a keď spoločnosť Hot Toys predstavila túto novú geniálnu figúrku Jacka z najnovších Pirátov, zaľúbila som sa. Na týchto promofotkách bol absolútne geniálny a ako živý. Je pravda, že už mám Jacka ako kena od Mattela, ten je senzačný takisto, ale toto je už iný level. Dokonca má dve hlavy s rôznym výrazom a je mu možné i nastavovať oči, takže i tak sa mú dá meniť výraz.

Hot Toys dáva promo fotky dlho dopredu – vyše roka, kým oficiálne pustí do sveta svoje výtvory a to je dostatok času aby si na to človek vedel nasporiť. Ja som v tej dobe mala už niečo nasporené na niečo iné, ale veľmi rýchlo som presunula svoje priority na Jacka. Objednala som ho u českej firmy, ktorá ich dováža a teda nemusela som riešiť ani DPH či Clo na colnici.

Keď Jack konečne v júni 2018 dorazil bola som ohúrená. Balením, vypracovaním, doplnkami detailami. Akurát som nechápala čo je na ňom také ťažké, nakoniec som zistila, že to je ten jeho strašný stojan… Nechajme však za seba hovoriť fotky, je ich dosť 😀 :

Balenie

Ako všetky cennejšie bábiky/figúrky aj Jack bol zabalený v hnedej krabici a v sáčku, ktorý chráni tú nádhernú krabicu v ktorej je zabalený.

Krabica sa otvára a vnútro zdobí ornament knihy, ktorú zdedila Carina po svojom otcovi. Obsah ešte kryje „vrchnák“ v ktorom je doska, ktorá vyzerá ako predná strana toho denníka, ale vlastne je to len okrasa, nič viac. Jack bol ešte prikrytý papierom, na ktorom boli popísané hlavné informácie. Obsah je vložený v krabici na dvoch poschodiach, hore je Jack a doplnky a naspodku je ten strašný a hrozne ťažký stojan.

Keďže všetko vybavenie si treba na Jacka prirobiť a takisto má tie dve hlavy a divný stojan, súčasťou je našťastie i návod:

Jack a jeho druhá hlava – ide sa vybaľovať!

Vybaľovanie

Prvé detaily po vybalení – úžasné detaily vlasov, kabáta – výšivky, gombíky, opasky…

Samozrejme ako prvé čo vždy urobím je vyzliekanie, okrem toho mu bolo treba namontovať všetku tú jeho výbavu. A áno, keď mu chcete dať dole košeľu, musíte mu dať dole hlavu a takisto má tak ako podobné figúrky nohy súčasťou topánok. :

Detaily oblečenia a doplnkov:

Jack má vypracovanie tela úžasné, tak ako i pohyblivosť. Je to oveľa iný level než to telo čo vyrába Big Chief u Sherlocka.

Detaily

Hlavy sú na magnet. Vymieňajú sa ľahko. Hlava sa dá dole veľmi jednoducho a hlavy drží magnet na vrchu hlavy. Jack má väčšinu vlasov umelých, to je pre tento typ figúrok typické. Ale keďže má dredy, až tak to nevadí…

Doplnky

Jackie je plne nastrojený – môže pózovať 🙂

Stojan

Stojan tvorí táto hrozná ozruta žraloka s nejakými zbytkami lode s delom a stožiarom na ktorý sa vyvesí Jackova vlajka. Vďaka tomuto stojanu je to jeho balenie neskutočne ťažké… A je to hrozná blbosť… Ale tak nemôže byť všetko perfektné… Mala som i celkom problém ho v tom nejako napózovať…:D

Môže sa Vám ešte páčiť...

1 odpoveď

  1. Ivana Babakat píše:

    Ten je fakt povedený!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.