Ken inšpirovaný Davidom Bowiem v oblečení od Alexandra McQueena

To, že skôr či neskôr budem chcieť vyrobiť Kena podľa Davida Bowieho bolo jasné. Kvôli tomu som kúpila aj BMR kena, ktorého som Vám tu už predstavila. Črtovo sa najviac na Davida hodí.

Chameleón

Kým som sa do toho pustila, nevedela som sa rozhodnúť ako bude vyzerať. David má toľko podôb, že si jednu vybrať je veľmi ťažké. Ziggyho mám ako Barbie takže tam ma to až tak neťahalo. Priznám sa, že najviac sa mi páči jeho podoba z obdobia filmu Muž čo spadol na zem, ktorú si potom pretavil do postavy Thin white duke. Takisto mám rada jeho postavu Jaretha z Labyrintu a nakoniec sa mi páči i jeho dlhovlasá podoba. Najmenej sa mi páči jeho look z 90. rokov, keď mal strih na tzv. ježka… Paradoxom je, že práve táto podoba to vyhrala…. K tomu dopomohla ďalšia záležitosť a to môj obľúbený návrhár Alexander McQueen.

Alexander McQueen

Alexander McQueen na žiadosť Davida v druhej polovici 90. rokov vytvoril niekoľko jeho koncertných odevov pre koncertné turné Outside, ktoré tvorili hlavne okázalé kabáty. Tie boli doplnené košeľami s čipkovanými volánmi a čipkovaným zapínaním. Košele boli čierna a fialová (respektíve svetlomodrá… ťažko sa mi to háda podľa fotiek). To bolo doplnené čiernymi džínsam, alebo čiernymi koženými nohavicami.

Najznámejším odevom od McQueen sa však stal jeho kabát z britskej vlajky. V tomto sa odfotil aj na obal ďalšieho albumu Earthling. V týchto kostýmoch vystupoval aj na svojom narodeninovom koncerte v roku 1997.

David objavil McQueena v časoch, keď ešte taký známy nebol a McQueenova reakcia na to, že mu volá samotný David Bowie bola ozaj vtipná. Môžete si to prečítať v tomto článku. Z Davida a Alexandra sa stali počas spolupráce priatelia, aj keď sa pravdepodobne nikdy osobne nestretli. Aspoň som sa o tom nikde nedočítala. Každopádne z ich priateľského vzťahu vznikol i jeden zaujímavý rozhovor.

Výber podoby a premena

Pretože, ako viete, milujem okázalé odevy, začala sa mi v hlave rodiť myšlienka ušiť tento kabát… A nakoniec premena kena na Davidov look z 90.rokov by šla celkom ľahko, pretože by som ho nepotrebovala prevlasiť, iba mu nejakým spôsobom tie vlasy a naflokované časti nafarbiť na oranžovo.

Pôvodná podoba:

Vtedy ma napadlo, že by to možno šlo fixkou na textil. Tak sa mi ho podarilo trocha oryšavieť. Samotné vlasy až tak zafarbiť nešli, ale nejaký odtieň do ryšava dostali. Z tváre som mu odstránila pery a obočie a čiarku nad okom. Snažila som sa upraviť oči, pery a obočie, aby boli čo najviac podobné Davidovi. Nakoniec som sa ho snažila trocha vytieňovať. No nie som génius aby som stvorila presnú podobu, ale nejaké črty tam sú…. Preto som ho nazvala Kenom inšpirovaným DB. 😀

Oblečenie

Základ oblečenia bol vybratý – kabát z britskej vlajky. K tomu som nakoniec vybrala fialovú košeľu (modrú látku som nejako nenašla) a čierne džínsy. Ušila som mu aj kožené nohavice… no sú trocha krátke… Ešte mu chcem ušiť i čiernu čipkovanú košeľu.

Samotný kabát bol celkom sranda. Ani nie strihovo, ten je v základe podobný strihu barokových mužských kabátov, ktoré majú niekoľko vrstiev látok po bokoch. Išlo skôr o vzor. Úplne pôvodne som plánovala využiť látku s britskými vlajkami, ktorú som kúpila minulý rok…. Na ako vždy, mi to nedalo, aby to nevyzeralo autenticky… a tak som sa pomocou britských vlajok dopracovala k potrebným formám a vzorom a nakreslila som si ten vzor fixkami na textil na bavlnu. Keďže McQueen pri tvorbe kabáta ho pohádzal kamenmi, poskákal po ňom a opálil ho… Tak som ho nejako poškodiť musela i ja. 😀 No tak som ho dotrhala, opálila na ohňom. A prepálila mu diery žeravou ihlou. Nie je to dokonalé… lepšie by bolo zohnať autentické miniatúry britskej vlajky a tie nastrihať… ale na to sa mi čakať nechcelo. Tak som si poradila takýmto spôsobom.

Predloha
Moja kreácia

Nakoniec chcem ešte napísať, že mám v pláne urobiť ešte i ďalšie jeho podoby, lebo sa poznám, že mi to bude neustále vŕtať hlavou. 🙂

Môže sa Vám ešte páčiť...

4 komentáre

 1. HXM píše:

  Ďakujem 🙂

 2. Nikky píše:

  Ja neverím, ty si jednoducho úžasná.

 3. Mary píše:

  Konečne tento BMR Ken nevyzerá ako žabiak.:-D Podoba tam na pravého DB určite je.:-) Bravúrna práca, opäť klobúk dole. Ten kabát je dokonalý.

 4. Katarina ĎURJAK píše:

  Totálna podoba…ako to Ty robiš?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.