Kolekcia Wonderland 2010

Pred desiatimi rokmi bol uvedený do kín film Alica v Krajine zázrakov pod režisérskou taktovkou Tima Burtona. Kostýmy do nich už tradične robila moja obľúbená Coleen Atwood. Jej dielo bolo ako vždy fascinujúce a mňa začali svrbieť prsty po šití. V tomto prípade som sa však rozhodla nenapodobňovať úplne tieto kostýmy – nezrealizovať v ich presnej podobe, no len sa nimi inšpirovať a vymyslieť niečo vlastné.

Modelkami mi v tej dobe boli ešte stále bábiky MyScene. Mala som ich vtedy 5, no tmavá Westley sa mi nehodila tak ostali 4 svetlé a preto som sa rozhodla, že každá jedna bude predstavovať jednu z hlavných postáv – Alicu, Klobúčnika, Červenú a bielu kráľovnú. Všetky šaty mali spájať určité spoločné prvky – ruže a srdcia….

Klobúčnička

Ako prvý som zrealizovala model podľa Klobúčnika, ktorého hral Johnny Depp. Modelkou sa stala červenovlasá Chelsea.

Alica

Alica je v tradične modrých šatách. Modelkou sa stala samozrejme blondýnka Kennedy

Červená kráľovná

Šaty červenej kráľovnej museli byť najviac extravagantné a keďže sa nazýva aj srdcovou, musela mať niečo v tomto tvare. Ak sa pozorne pozriete, jej korzet je v tvare srdca a medzi rôznymi starými príveskami som objavila aj niekoľko príveskov srdca. Modelkou bola druhá červenovlasá Chelsea.

Biela kráľovná

Poslednou na rade boli šaty bielej kráľovnej. Tie som sa rozhodla na druhú stranu urobiť jemné, menej okázalé ale zato s peknými detailami. Modelkou bola Nolee, ktorá aj keď má tmavé vlasy, má svetlú pleť.

Môže sa Vám ešte páčiť...

2 komentáre

  1. Mary píše:

    Na túto kolekciu z Tvojej dielničky si veľmi dobre pamätám zo starej stránky. Je fantastická aj po 10 rokoch. Mne sa najviac páči „okázalý“ kostým pre Červenú kráľovnú.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.