Koniec prehliadky – Christopher Tietjens Uniforma – 2013

Pri realizácii šiat z tohto pekného seriálu som sa dostala i k samotnému Christopherovi. Nikdy by som asi nebola povedala, že sa mi zapáči uniforma, ale táto sa mi ozaj páči, s tými svojimi veľkými vreckami ma až očarovala a nakoniec som začala uvažovať o jej ušití.

Kapitán Kirk modelom

Zároveň som začala rozmýšľať, koho vybrať za modela. Potrebovala som niekoho so svetlými vlasmi a vyššieho. Tak som sa dopracovala ku Kirkovi, ktorý je vďaka svojmu staršiemu typu tela vyšší než iní keni. Kirk je síce krásavec, kým Christophera za absolutného krásavca považovať nemožno (v samotnej knihe je popísaný ako nie veľmi vzhľadný chlap). Benedict nie je tiež typický krásavec v úplnom slova zmysle, zato má niečo do seba, čím ľudí učaruje… On sám bol ale do úlohy Christophera upravený. Mal dokonca urobené i niečo s tvárou, takže tam vyzerá trocha divne… A samotná farba vlasov celý jeho zjav totálne zabije…. naozaj blond farba zrovna nie je to pravé orechové pre neho… Ale i tak je tam veľmi šarmantný a vy by ste kvôli nemu tu jeho manželku najradšej vyfackali. 😀

Uniforma

Ale naspäť ku kostýmu. Čo sa týka uniformy, je to uniforma britského vojaka z prvej svetovej vojny. Doma som nenašla vhodnú látku. Kamarátka, ktorej som spomínala, žeby som nejakú takú zelenú vojenskú látku potrebovala, mi dala kúsky látok, ktoré našla doma, ale tie nestačili a tak som sa išla pozrieť do metrového textilu. Tam bol práve výpredaj látok a tak som kúpila dvakrát po pol metri látok za 99 centov… paráda.. 😀 Ostane i na iné vecičky 😀 Kamarátkinu látku som nakoniec použila na kravatu a klobúk.

Realizácia

No a ku uskutočneniu plánu som sa nakoniec dostala až počas Vianočných sviatkov. Robila som to asi týždeň a dokončila som to na Silvestra. Skoro celý odev som ušila na stroji, akurát to čo nešlo, som šila v rukách. Sem tam to bolo o nervy a samozrejme ja nenormálne posadnutý detailista som musela urobiť všetko ako treba…. Akurát samozrejme ako inak, nič nemôže byť tip-top a tak som blbo vystrihla golier, a tak nevyzerá tak ako by mal… Ostatok však vyšiel skvelo, hoci s vreckami som bojovala celkom dosť.

Po ušití košele a nohavíc som zistila, že nemám vhodné topánky a tak som došla k tomu, že i tie musím vyrobiť. Tak som vyrobila podrážku z fima, a ostatok je z jelenice nafarbenej akrylom. Prekvapivo akryl sa hodil, lebo látka ostala mäkká, nie ako pri tuši, vďaka ktorému koža stvrdne. Podrážku ma ešte z jedného iného druhu kože, ktorá pohádza z nášho gauča. Sú to zbytky potom ako sme niektoré jeho časti museli dať prešiť. Prekvapivo topánky vyšli celkom dobre a dokonca v nich i sám stojí. Pod nimi má aj čierne ponožky, aby sa mu nahodou nepofarbili nohy.

Po pracnom ušití kabátu, som mu na druhý pokus ušila i čiapku. Prvú som ušila malú, hoci samozrejme strih bol dobrý… Na to som ja značný expert, aby mi výsledný produkt nesedel, hoci strih je dobrý 😀

A ako úplne posledné, čo bolo treba k dokonalosti urobiť, bol opasok. Ten som vyrobila z tej kože z gauča, bola na to ideálna. Samozrejme to by som nebola ja aby to nevyzeralo čo najviac hodnoverne, tak som sa babrala s rôznymi drôtikmi, bižutérnymi nitmi, krúžkami a háčikmi aby bol ten opasok i funkčný. Dozdobila som mu i klobúk z toho čo som našla…. A bol hotový.

Slovo na záver

Tak a už nebudem ukecaná a prejdime na samotný produkt Silvestrovskej noci…čo je vlastne tento text…. Tak to tak i berte. 😀 Ale nechajme už rečí a tu je môj fešák Chris 😀 (Vlastne ma teraz napadlo, že on Kirk je vlastne Chris Pine…. tak to je dobré 😀 )

P.S.: Ešte záverečný komentár k pôvodnému textu. Kirk je v tejto uniforme oblečený od kedy som ju ušila… a to som plánovala ušiť i civilný Christopherov odev… No možno i to raz bude… 😀

S jeho dvoma osudovými ženami – Valentine a Sylviou

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.