Koniec prehliadky – Valentine Wannop 1 – 2013

V roku 2012 mala premiéru 5 dielna miniséria Koniec prehliadky (Parade’s End) podľa románu Forda Madoxa Forda a hlavnú mužskú úlohu Christophera Tietjensa v nej hral môj obľúbenec Benedict Cumberbatch. Dej je zasadený do obdobia prvej svetovej vojny. Mne sa tento seriál veľmi zapáčil a patrí medzi moje obľúbené. Okrem zaujímaveho deja ma tam očarili i kostýmy hlavných hrdinov a to natoľko, že som sa niektoré rozhodla ušiť.

Potom ako som si kúpila DOTW Barbie Anglicko, ktorá mi pripomína Valentínu, rozhodla som sa ušiť jej aj šaty, ktoré mala Valentína. Vybrala som biele zdobené čípkou.

Valentína je mladá sufražetka, do ktorej sa Christopher Tietjens zamiluje na prvý pohľad, je presným opakom jeho manželky, ktorá je módnou ikonou seriálu. Valentína nosí pomerne jednoduché oblečenie.

To zdobenie čípkou bolo troška komplikované, ale ako tak to vyšlo. Sú to šaty z Edwardovskej doby a pri ich šití som využila i dobové strihy.

Inšpirácia

Moja Angličanka má vlasy dlhé, no Valentine má takmer vo všetkých častiach krátky zostrih. Mojej Valentine som samozrejme kvôli tomu vlasy nestrihala, ale vymyslela som jej úžes, ktorý to kamufluje.

Oblečenie je zložené z viacerých vrstiev, má i spodničku.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.