Kráľovná Alžbeta II.

Keď minulý rok ohlásil Mattel, že vydá Barbie k Platinovému Jubileu – tj 70. rokom panovania kráľovnej Alžbety II jej Barbie veľmi som sa potešila. Avšak ich finálny produkt sa mi až tak veľmi nepáčil.. Maľba bola veľmi jednoduchá, a bábika nemala ani vhodný typ tela na postavu starej pani. Aj napriek tomu som uvažovala, že by som ju kúpila ak by nestála veľa… V prvý deň predaja na Amazone stála 100 EUR, no kým som ja rozmýšľala, či do nej ísť alebo nie, tak ju stihli vypredať… A následne jej ceny stúpli niekoľkonásobne.

Kráľnovná Alžbeta II. z Aliexpresu

Pri mnohých bábikách sa však na Aliexprese objavia ich fejkové napodobeniny a u Alžbety nemohli odolať. Okrem kompletnej fejkovej bábiky sa tam dali kúpiť len hlavy za 5 EUR a preto som si povedala, že si takú hlavu kúpim a skúsim ju premaľovať… Ani pôvodná Barbie sa mi nepáčila, no tam by som sa asi dlho odhodlávala premaľovať 100 Eurovú Barbie, ktorá má dnes hodnotu 300 a viac Eur.

Moja OOAK Alžbeta II.

Od začiatku som vedela, že jej dám plnoštíhle telo, nemala som však žiadne voľné a tak si musela hlava počkať na príležitosť. Pred časom som na Ali objavila zaujímavé pohyblivé telá, a bez toho aby som uvažovala komu ich dám som ich objednala. Jedno z nich bolo svetlé. Na kráľovnú by sa síce nehodilo, ale mala som inú svetlú Barbie pre ktorú som už dlho chcela iné telo. Bola to Barbie princezná – Dreamtopia. Princezná teda dostala zaujímavé nové telo a kráľovná plnoštíhle Barbienovske. Áno to telo má na sebe vylisované plavky, ale kráľovná tak či tak nenosí veľké výstrihy… Spomínané telá Vám raz dúfam predstavím v samostatnom príspevku.

Premaľba

Nezvyknem robiť úplné premaľby, pretože sa vždy bojím, že sa mi nepodarí namaľovať dokonalé oči. V tomto prípade to ale bolo jedno. Pôvodná maľba nevyhovovala a tak som si povedala, že to risknem. Prvý krát som využila pri premaľbe skôr aquarelové farbičky a suché pastely než len čisto akrylové farby a musím uznať, že je to lepšie. Ja viem, že výsledok nie je dokonalý ako na videách, ale mne sa páči. Nakoniec som sa snažila vytvoriť jej aj typický účes… Priznám sa, nie som majster v účesoch, takže je to v rámci mojich možností. 😀

Oblečenie

Aby Alžbeta nebola holá tak som jej chcela narýchlo ušiť nejaké jednoduché šaty. Inšpirovala som sa jej ružovými kvetinovými šatami. Doplnila som ich rukavičkami, perlami, kabelkou a trocha väčším klobúkom než som pôvodne zamýšľala.

Samozrejme som chcela pre ňu aj slávnostnejšie šaty, po vzore tých čo mala aj pôvodná Barbie. Chýbali mi však koruny. Na Aliexprese som objavila prstene v tvare tiár, a keďže som sa nevedela rozhodnúť, ktorú vybrať, kúpila som rovno 6. Koruny som si upravila na jej hlavu podľa potreby (prstene som jednoducho vzadu preštikla a roztiahla). Potom som jej chcela ušiť slávnostné biele šaty, ale prekvapivo som mala problém nájsť vhodnú látku. Nakoniec som sa rozhodla pre jemne vzorovanú bavlnu. Šaty som doplnila šerpou a vyznamenaniami. Ešte by som potrebovala vyrobiť podväzkový rád….. Ale to všetko hádam nabudúce. Ešte som jej oblečenie doplnila náhrdelníkom a náušnicami. Určite jej ale ušijem ešte aj iné oblečenie. Alžbetka bola vždy pestrá. A časom snáď zoženiem lepšie telo.

Môže sa Vám ešte páčiť...

2 komentáre

  1. HXM píše:

    ďakujem 🙂

  2. Nikky píše:

    A mne sa teda Tvoja tetka Betka veľmi páči. Myslím, že si ju vystihla lepšie ako samotný Mattel.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.