Maľba hlavy Sherlocka – 2020

Začiatkom Januára som Vám písala o hromádke hláv, ktoré som kúpila z Číny. Jednou z nich bola i kópia hlavy figúrky Sherlocka z viktoriánskej epizódy Prízračná nevesta.

Doteraz som robila len drobné premaľby tvárí Barbie a Kenov, no namaľovať kompletnú hlavu od základov bola výzva. Predtým ako som začala som popozerala nejaké videá… No nakoniec to i tak bolo o značnej improvizácii.

K maľbe som sa dostala nakoniec až začiatkom marca… Nie som si stále istá, či je to finálna podoba…

Základ – čistá hlava

Ako všetko – začína základom.

A potom som skúšala kadečo. I tieňovanie.. No vo výsledku sa mi to nepáčilo a hlavne na fotkách vyzerá žĺty.

Nakoniec som sa rozhodla o nepatrné nenápadné tieňovanie a skôr o jednotnú farbu. Troška mi vadia tie až veľmi modré oči… Ale akosi sa už bojím na neho šahať… bolo to dosť pracné to dostať aspoň do takejto podoby. Keď som sa rozhodla, že už do neho viac šahať nebudem, pretrela som mu oči i pery lesklým lakom a po úplnom uschnutí som ho ešte prestriekala krycím lakom.

A potom som ho nechala takzvane dozrieť, pretože akrylové farby časom pracujú a schnú… Takže výsledok je neskôr trocha odlišný… Myslím, že sa celkom podaril. A hlavne je to vôbec môj prvý pokus o kompletnú maľbu hlavy… Trochu mi stále režú tie oči…. No uvidím, či sa časom odhodlám mu ich ešte premaľovať.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.