Maľovaná keramika

Keramika

Kreatívna tvorba je pre mňa obrovský relax. Slúži to aj ako akási psychohygiena, robí mi to radosť. Je jedno či je to nejaké zložité oblečenie alebo len nejaká jednoduchá prkotina. Nech vyrábam čokoľvek, robím to s veľkou radosťou a mám veľkú radosť, keď sa mi to podarí a majú z toho prípadne radosť i druhí. Moja hlava vkuse premýšľa nad tým čo by som vyrobila.

Halloweenske svietniky

V tieto jesenné dni je akurát obdobie mojich obľúbených doplnkov, farieb, sviatku všetkých svätých a jeho predvečera (Halloweenu). O tom prečo sa mi práve toto ročné obdobie páči a prečo mám rada Halloween, možno niekedy napíšem. Minulý týždeň som sa bola popozerať po pár obchodoch s doplnkami, či nenájdem nejakú peknú dekoráciu a v obchode Tiger som natrafila na keramické lampášiky v tvare tekvice a mačky, ktoré si možno sám dotvoriť. No to bolo presne pre mňa!

Tekvicu som sa rozhodla namaľovať v tradičnej oranžovej farbe no nechcela som ju nechať len takú obyčajnú. Rozhodla som sa domaľovať jej i lístok a stonky, ktoré i v skutočnosti má v tvare špirálky. A i pavúčika a mačku. 🙂

Pre mačku som chvíľu rozmýšľala akú tému zvolím…. ale nechcela som obyčajnú kresbu a vtedy ma napadla tradičná kresba v duchu tradícii mexického sviatku mŕtvych. Urobila som si pre inšpiráciu menší prieskum na internete a toto z toho vzniklo. Som rada, že sa mi maľba podarila urobiť v pozitívnom duchu a že to nevyzerá agresívne, ale milo.

Svietime! Tie keramické lampášiky anjelov na bokoch mám už dávnejšie od tety. 🙂

Terakotové črepníky

A už keď sme pri tej keramike, pred časom som maľovala i keramické črepníky. Išlo o staršie poškodené črepníky, ktoré moja mama objavila vo vonkajšom sklenníku v dome, v ktorom bývala moja sestra keď žila v Anglicku. Nebolo to nikomu treba, tak si to zobrala. Ja som sa na to roky pozerala, že by to bolo pekné, keby to bolo maľované… A tento rok som sa do toho konečne pustila.

Pre slona som už dávno mala predstavu indického slona a v tomto duchu som ho i namaľovala…

Mačka je zasa podľa priania mojej mamy biela. Ju som musela i podľa možnosti opraviť, lebo bola zo zadu rozbitá.

Môže sa Vám ešte páčiť...

3 komentáre

  1. Katarína píše:

    NO toto,čo sa ešte dozviem o Tebe?Stále nové a nové krásne veci.Že Ty nemáš deň,ktorý má len 24 hodin?

  2. Mary píše:

    Krásna kreatívna tvorba Heni. Ja mám tiež rovnaké pocity „psychohygieny“ a radosti pri realizácii rôznej handmade tvorby.
    Svietničky z Tigrav sú super, taktiež aj črepníčky, najmä bila mačka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.