Nová výplň do plyšového maca…

V polovici mája som dostala správu, či by bolo možné vymeniť výplň v starom plyšovom medvedovi a opraviť ruky hamiro bábätku . Súhlasila som, s bábikou problém nebol, ale u plyšového medveďa som vôbec netušila čo ma vlastne čaká… Pôvodne som myslela, že to bude záležitosť max pol hodiny… no opak bol pravdou… Opravu rúk tu už dávať nebudem – ide o totožný postup ako predtým.

Už keď som otvorila zásielku s macom mi prišlo divné, prečo sa z neho sype piesok… Ešte som netušila, čo bude toho pôvodcom. Ani som ho neodfotila v pôvodnej podobe. Už keď som začala párať šev na spodu som začala tušiť, že s ním budem musieť ísť vonku na balkón, lebo inak bude tá špina všade a ja sa jej v izbe nezbavím…. Keď som teda maca rozpárala bola som mierne v šoku čo tvorilo jeho náplň. Bol to hnusný starý natrhaný molitan a k tomu tam boli dosypné polystirenové guličky…. No ozaj dačo, čo by som v plyšovej hračke nečakala… Vzhľadom na ten humus som si radšej nasadila rukavice a začala to z neho vyberať…. Bola to ozaj hnusná robota. Ten žltý prach z toho molitanu bol všade a všade sa zachytával. Blbé bolo i to, že ten maco bol biely… a celý z toho prachu ožltol… Pôvodne som myslela, že ho budem musieť ešte i oprať, no potom ma napadlo ho povysávať a skúsiť použiť i lepivú rolku na oblečenie. Našťastie sa mi ňou podarilo takmer všetok ten humus z neho dostať a vyčistiť mu i kožuch.

Potom som ho už len naplnila novým dutým vláknom a maco je doslova znovuzrodený…

Môže sa Vám ešte páčiť...

3 komentáre

  1. HXM píše:

    Ďakujem. 🙂 Tak ja si poradím takmer so všetkým… 😀 ale toto ma celkom dostalo.

  2. Nikky píše:

    Asi ma nikdy neprestaneš prekvapovať, čo všetko si schopná a hlavne ochotná urobiť. Macík vyzerá úžasne <3

  3. Mary píše:

    To teda bol poriadny bordel… Našťastie si s tým rýchlo poradila a macík má nový život.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.