Johannes Eckerström „Avatar“

Niekedy v septembri som dostala správu od pani Kataríny, či by som vedela vytvoriť kena podľa speváka metalovej švédskej skupiny Avatar. Keď som zbadala fotku hneď som si pomyslela, že to bude zábavné. Priznám sa, že som o tejto skupine počula prvý krát v živote. Ich spevák sa volá Johannes Eckerström a mne trocha pripomína kríženca Kiss s Alice Cooperom. 🙂

Celá tvorba Johanesa sa pretiahla cez dva mesiace, hlavne z dôvodu, že som nemala dostatok čiernych vlasov a aktuálne ich dodacia doba je mesiac – mesiac až pol… Po dokončení som ho pred mesiacom chcela hneď poslať, ale nastal jeden menší problém, ktorý sa našťastie doriešil a včera odo mňa konečne odišiel. Aj preto pridávam až dnes.

Inšpirácia
Ken č. 16 vo svojej pôvodnej podobe

Ako prvé bolo samozrejme potrebné nájsť vhodného kena. Johannes je celkovo dosť bledý a bolo treba nájsť aj kena, ktorý sa usmieva. Spočiatku som rozmýšľala, že by sa dal použit aj nezubatý ken, ale predsa len ten jeho úsmev je dosť typický. Po menšom pátraní som objavila vhodného kena, ktorý sa na Johannesa troška aj podobá. Je to Fashionistas ken č.16 s drdolom na hlave. Navlaseného kena som ani nedúfala, že zoženiem, takže som sa zmierila s tým, že mu budem robiť dierky nové. Pred vlasením som mu odrezala ten drdol, díky čomu vznikla diera v hlave, ale to som neskôr vyriešila. Tento ken inak patrí k tým s menším vzrastom, ale to nejako nevadilo, hlavná bola hlava.

Vlasenie

Vlasiť som začala so zvyškom vlasov koncom septembra a keď mi vlasy došli, musela som počkať kým mi prídu ďalšie. Ďokončila som ho potom začiatkom novembra. Dieru v hlave som vyriešila tak, že som našila vlasy na kus plastu, ktorý som odrezala z drdolu a celé to potom zatmelila o hlavu dvojzložkovým epoxidovým tmelom. Po vytuhnutí som to pretrela čiernou farbou. Vlasy som potom preliala vodou a skrátila na požadovanú dĺžku

Maľba

Vytvoriť jeho maskovanie bola celkom zábava a som rada, že sa mi podaril aj jeho šialený úsmev. Aj keď má hlavu pomerne bledú, aj tú som mu ešte trocha viac vybielila. A celú maľbu som zafixovala matným lakom. Okrem tváre som mu ešte premaľovala aj dlane na čierno- tj. rukavice.

Oblečenie a doplnky

Oblečenie nosí Johannes tiež veľmi zaujímavé. Ušila som ho medzitým kým som čakala na ďalšie vlasy. Tvoria ho nohavice na traky, košela a podšitý zdobený kabát. Ako doplnky má palicu s lebkou na vrchu (je to prelakovaná korálka na špajdli) a klobúk, ktorý som vyrobila z papiera. Čižmy sú čižmy, ktoré som pred časom nakúpila niekoľko, používam ich pre rôzne kreácie, ale sú vzadu zrezané, pretože on nosí čižmy úzke a zapínajú sa na patent, aby pevne držali.

Môže sa Vám ešte páčiť...

4 komentáre

 1. Mary píše:

  Čo všetko na svete neexistuje a čo aj netreba poznať.:-D No, chápem, že ľudia majú rôzne hudobné idoly. Mne tiež príde ako dobrý mix Kissu… Inak vynikajúca práca, nápad čo spraviť s dierou na hlave je skvelý.:-)

 2. Nikky píše:

  Ty si ozaj neskutočná. Perfektná práca a vďaka Tebe poznám zas niekoho ďalšieho. Aj keď bez poznania tohto pána by som sa asi zaobišla si myslím.

  • HXM píše:

   Aj ja by som sa zaobišla, priznám sa, že som si ani jeho tvorbu nepustila 😀 ale zase bol to zaujimavy objekt na pretvorbu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.