Oprava 4 rôznych bábik – 2

V priebehu decembra som sa venovala aj rôznorodej skupinke 4 bábik, ktoré mi poslala pani Barbara koncom novembra. Išlo o jedno hamiro bábätko, jednu vlasatú bábiku a 2 maličké bábiky.

U bábätka Hamiro bolo treba pripevniť ruky, vyčistiť hlavičku od fľakov a domaľovať obočie.

U dvoch malých bábik bolo treba znova pospájať končatiny. Boli to zaujímavé bábiky s ktorými som sa stretla prvý krát. Jedno malo dokonca mrkacie oči. U tej druhej som domaľovala oko.

So štvrtou vlasatou bábikou bolo práce viac. Trebalo ju vyčistiť, opraviť maľbu, pripevniť nohy a refreshnúť vlasy. O tie sa už pani pokúsila, akurát ich natrela argánovým olejom, čo nebol veľmi dobrý nápad…

Zo všetkého najprv som musela prísť na to, ako bola bábika vlastne spojená. Nakoniec som prišla na to, že nohy boli pôvodne spojené s hlavou, takže tú som musela dať dole, ale aby som s ňou vedela manipulovať, musela som dať dole aj ruku. Bolo to celkom náročné to všetko natiahnuť a znova pospájať… ale úspešne sa mi to podarilo. Potom som bábike umyla a a rozčesala vlasy, zároveň som jej obnovila aj ofinu. Následne bolo treba vyčistiť tvár. Bábika už mala zdrsnenú gumu na hlave, tak to bolo trocha komplikovanejšie. Nakoniec som jej obnovila maľbu. A všetko zalakovala.

No a pred Vianocami mohli všetci cestovať domov. 🙂

Môže sa Vám ešte páčiť...

1 odpoveď

  1. Nikky píše:

    Ty si proste génius, tie opravy sú báječné. Ja keby som nejakú rozobrala, tak ju asi už nikto nikdy nedá dokopy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.