Oprava 4 rôznych bábik

V októbri mi priniesla pani Daniela, ktorá býva v rovnakom meste ako ja, na opravu, respektíve na očistu 4 bábiky, s ktorými sa hrá jej vnučka. Išlo 2 plastové bábiky a 2 porcelánové bábiky u ktorých bolo treba hlavne urobiť očistu oblečenia, tela, rozčesanie vlasov a v 1 prípade aj ušitie nových šiat.

Baletka

Táto nádherná porcelánová baletka mala zacuchané vlasy a fľaky po oblečení a tele. Celú som ju vyzliekla, odstránila som ozdoby z hlavy… Všetko vyprala. Telo som vydrhla od fľakov. Vlasy boli celkom fuška, lebo som vôbec nevedela prísť na to, ako asi vyzeral jej pôvodný účes… Ale nakoniec sa mi to podarilo. Vlasy som umyla a rozčesala. Nakoniec som jej všetko znova obliekla. I topánky znova pripevnila tavkou, urobila nový účes a prišila ozdoby do vlasov.

Porcelánové dievčatko

Potrebovalo iba rozčesať vlasy na ktorých mala tavkou prilepené gumičky. Aj keď šaty fľakaté neboli, takisto som ich oprala. Fľakaté nohavice som jej vydrhla a opravila, lebo už mali rozpadnuté gumičky. A takisto potrebovala vydrhnúť telo. Celkom to bol problém, pretože malo divné fľaky. Je možné, že sa zafarbuje priamo od výplne telíčka. Nakoniec som ju znova obliekla, urobila vrkoče a na mašličky som jej našila nové gumičky.

Bábika v kroji

Táto bábika bola zaujímavá. Jej oblečenie bolo totiž ani nie úplne celkom zošité… ono bolo v podstate z veľkej časti len poukladané na seba a zošité priamo na tele… Ale tak pre mňa čo rozoberiem všetko to nebol veľký problém. 😀 Najviac ma pobavilo, že mala vypchaté prsia. 😀 Všetko som oprala a po vyschnutí ožehlila. Bábiku som takisto umyla, a jej vlasy učesala. Pôvodne som rozmýšľala tie šaty nejako dať dokopy aby sa dalo normálne obliekať, ale pani Daniela mi povedala, že to nie je potrebné. Tak som jej to všetko znova naspäť po vrstvách pozašívala na telo.

Bábika v oranžových šatách

Posledná bábika bola rovnaká ako krojovaná, no mala na sebe oranžové karované šaty, ktoré sa rozpadali. Tie šaty som sa pokúsila aj opraviť. (zabudla som ich odfotiť). Pani Daniela ale chcela pre ňu nové šaty. Bábiku som umyla a potom som jej z látok, ktoré som nedávno dostala, ušila bieloružové šaty. Tiež som jej z filcu vyrobila topánky.

Tak verím, že bude mať z bábik radosť nie len pani Daniela ale aj jej vnučka. 🙂

Môže sa Vám ešte páčiť...

4 komentáre

  1. Ivana píše:

    Dobry den potrebovala by som opravit babike vlasy a očko len neviem ako sa s Vami spojiť. Pre moju mamku je babika srdcovka prosim ozvyte sa mi na mail kubalova.ivana@gmail.com dakujem

  2. Mary píše:

    Krásne si oživila celú štvoricu bábik. Baletka je taký typ porcelánovky, ktorú som mala i ja a druhú moja babka. Dostali sme ich do daru od rodinnej známej. Presne i podobné ozdoby vo vlasoch mali. 😀 Skvelé a jemné šaty si tej štvrtej ušila. 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.