Oprava bábika zn. Eegee Goldberger

Tejto zúboženej slečne, ktorú mi poslala pani Danka som sa venovala až polku minulého roka 2022. Dorazila ku mne na kusy v marci, a úspešne vynovená odišla až novembri. Išlo o bábiku – chodičku značky Eegee Goldberger. Bábika bola nakoniec v oveľa horšom stave než to na prvý pohľad vyzeralo.

Pôvodný stav

Bábika už bola na kusy, chýbal jej chodiaci mechanizmus, mala chýbajúce kusy plastu a tiež jej chýbal jeden prst. Chýbala jej veľká časť vlasov a bola celá lepkavá. Plus gumová hlava bola značne zažltnutá.

Oprava tela

Zo všetkého najskôr som musela rozobrať zvyšok – a teda oddeliť hlavu od tela. Celkom ma prekvapilo akým štýlom bola hlava uchytená a hlavne že bola vyplnená vatou. Celý krk i hlava boli poriadne lepkavé. Celé telo bolo okrem toho polepené náplasťovou páskou. Všetky končatiny bolo treba preto poriadne vydrhnúť a odstrániť všetko lepidlo.

Potom som si pomocou dvoch rôznych farieb dvojzložkového epoxidového tmelu namiešala farbu podobnú jej telu. Nemala som totiž v pláne jej farbiť telo, keďže ani pôvodne farbu nemalo, a nemuselo by to potom veľmi dobre vyzerať. Snažila som sa preto o najpodobnejšiu farbu tmelu. Okrem vymodelovania chýbajúcich časti tela som vymodelovala aj chýbajúci prst. Po zaschnutí som potom zatmelené úseky šmirgľom vyhladila. Záverom som ju celú prestriekala lakom, aby sa jej vrátil lesk a zjednotil sa povrch.

Oprava chodiaceho mechanizmu

Táto Eegee bábika bola pôvodne chodička. Z mechanizmu jej však chýbali súčiastky – tyče z nôh. Pani Danka mi poslala len priečnu tyč, ktorou sa celý mechanizmus spája, takže zvyšok som musela vyrobiť. Našťastie nešlo o nič zložité a chodiaci mechanizmus som znova obnovila. Potom už len stačilo pripevniť ruky a telo bolo hotové. Na hlavičku si však muselo celkom počkať.

Oprava hlavy a nové vlasy

Hneď po príchode bábiky som zhodnotila, že bude oveľa lepšie dať jej komplet nové vlasy, než sa snažiť zachrániť tú katastrofu čo mala na hlave, resp. v nej. Celá hlava bola veľmi mastná a i samotné vlasy riadne lepili. Pani Danka súhlasila s úplnou výmenou vlasov. Takže na začiatok som odstránila všetky zvyšné vlasy. Potom som jej poriadne vydrhla hlavu a odstránila komplet mastnotu z nej.

Hlavička bábiky bola veľmi zažltnutá. Napadlo ma pridať jej trocha farbu a šmrnc tak, že som ju po vrstvách „popudrovala“ práškom zo suchého pastelu. Trochu som jej vytieňovala líčka a nakoniec ešte akrylom namaľovala pusu.

Najdlhší proces bolo kompletné navlasenie hlavičky. Vzhľadom na to, že som na to nemala čas každý deň, mi to trvalo celkom dlho, no nakoniec som dospela k úspešnému koncu. Nakoniec som jej vyrobila účes s ofinou.

S očami som nerobila nič, má ich síce každé inej farby, ale inak im v zásade nič nebolo, a v takom prípade sa mi veľmi vyberať ich von ani nechce. Vždy je to celkom veľká makačka…

Oblečenie

Posledným krokom boli šatičky, ktoré som ušila rovnaké ako na bábiku, ktorú som opravovala v tom istom čase. Aj keď sú Hamiro bábiky trocha väčšie, tejto Eegee strihovo celkom sadly.

Bábika tak mohla ísť po vyše polroku konečne domov. 🙂

Môže sa Vám ešte páčiť...

1 odpoveď

  1. Nikky píše:

    Ty si fakt čarodejnica Henka, to je úplne iná slečna, nádherná oprava

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.