Oprava bábiky chodičky Hamiro 2

Dnes Vám predstavím poslednú záležitosť na ktorej som robila tento rok, a ktorú som poslala do sveta včera. Všetko ostatné, čo kto odo mňa chcel alebo tento rok ešte bude chcieť, budem riešiť už až na budúci rok.

Išlo o opravu ďalšej Hamirky. Táto ku mne prišla niekedy myslím koncom októbra, do jej opravy som sa pustila koncom novembra.

Ešte stále nepoznám úplne historický vývoj týchto bábik Hamiro, no táto mi príde ako prechod od plastových ku gumeným. Má totiž už gumenú hlavu a našité vlasy a iné ruky než predošlé dve staré Hamirky, no telo má ešte ako predošlá chodička Hamiro, ktorú som opravovala pred ňou.

Pôvodný stav

Hlavný problém tejto bábiky bolo prasknuté brucho a olúpaný lak. Plus mala odpadnuté ruky.

Oprava

Ako vždy zo všetkého najskôr som bábiku poriadne vydrhla. Nohy sa mi nepodarilo dať dole, podobne ako u tej pred ňou má asi posledný závit na tom veľkom šroube, čo drží nohy nejako zakončený aby nebolo možné maticu vyskrutkovať… Skúšala som jej dať dole hlavu, ale vzhľadom na to, že nemá otvor na hlave a nešlo to ani po nahriatí, som to radšej vzdala. Nechcela som niečo poškodiť. Takže som ju musela vlastne opravovať v celku. Pri umývaní som jej zároveň umyla a rozčesala aj vlasy.

Po uschnutí som olúpala farbu do takej miery ako to šlo samo. Zvyšok som sa snažila aspoň zabrúsiť, aby tie prechody neboli až také viditeľné.

Tmelovanie

Následne som zatmelila bruško a aj niektoré drobné praskliny na tele a nohách. A nechala to zatuchnúť.

Maľba tela

Na druhý deň som jednotlivé miesta znova prebrúsila a nafarbila dvoma vrstvami základnej farby. Tento krát som ruky a tvár nefarbila. Ruky boli v poriadku a tvár síce časom chytila inú farbu, no keďže je z gumy, tak by to vhodné ani nebolo.

Ďalšiu vrstvu farby už som sa snažila namiešať podľa farby rúk. Touto farbou som ju natrela celkovo trikrát, lebo mi neviem prečo vznikali na jej tele stále nejaké fľaky. Po poslednom na tretí som to už nechcela riskovať a nechala to tak. Ono to natieranie štetcom bude vždy viditeľné, ale nakoniec je to vždy lepšie ako tá opadaná farba. Po uschnutí som ju potom celú prelakovala.

Maľba tváre

Po maľbe tela som jej potom ešte raz vyčistila tvár a namaľovala jej obočie, pery, líčka. Opravila vypadané riasy na jednom oku a premaľovala viečka, ktoré sa pri čistení trocha zotreli. Celú tvár som následne tiež zafixovala lakom.

Oblečenie

Pred oblečením som jej ešte nasadila ruky s novou gumičkou a potom som jej ušila biele šatočky podľa želania pani Eleny. Pridala som aj gaťky, podkolienky a topánky z filcu. Oprava bola tak hotová.

Môže sa Vám ešte páčiť...

4 komentáre

  1. Mary píše:

    Nádherné oživenie starej bábiky, ktorá dostala vďaka Tebe novú šancu byť opäť raz krásnou. A tie biele šatôčky, nádherná práca.:-)

  2. Nikky píše:

    No to je neskutočné, čo ty dokážeš. Bábika vyzerá ako nová a ešte dostala aj šatočky <3

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.