Oprava bábiky chodičky Hamiro 4

S touto bábikou sa viaže vtipná situácia. V polovici Februára som dostala ďalší e-mail so záujmom o opravu Hamiro bábiky. Pani Stella chcela opraviť bábiku po svojich dvoch dcérach. Nebolo by to nič mimoriadne, keby som si nevšimla, že pani je z Košíc a má priezvisko, ktoré mi bolo veľmi povedomé… Pani sa volá totiž rovnako ako kamarátka mojej sestry, s ktorou chodila na vysokú školu a ktorú tiež poznám. No tak som sa pani Stelly spýtala čí to náhodou nie je jej dcera a vysvitlo, že áno. 😀 Takto už je to tak druhá bábika, ktorá pochádza od mám kamarátok mojej sestry s ktorými chodila do školy.. 😀

Bábika od pani Stelly nebola v nejakom zlom stave. Mala hlavne vpadnuté oči, olúpané niektoré časti tela a zacuchané vlasy. Plus bola preliačená vlasová časť.

Oprava

Ako vždy som ju najskôr rozobrala a vydrhla. Podarilo sa mi namiešať dobrý odtieň, takže som ani nemusela zatierať celé ruky a nohy, iba časti ktoré boli olúpané. Jedine časť ktorá je pri nohách som nejako nevedela doladiť, no má tam spodné prádlo, tak to nevidno. Celú som ju potom zalakovala.

Oči som takisto vyčistila a nalepila som jej odtrhnuté mihalnice na jednej strane. Druhá strana bola dobrá akurát vykrivená. Skúsila som teda riasy vytvarovať vriacou vodou, čo pomohlo a ani ten rozdiel nie je taký viditeľný.

Najviac mi dala zabrať vlasová časť. Vlasy som rozčesávala dva dni a preliačenú časť som opravila tak že som ju trocha namočila – podklad je vlastne papier, ale treba dávať pozor aby sa nerozpadla. A potom som ju zafixovala ešte niekoľkými vrstvami toaletného papiera, ktorý som zvnútra nalepila a nechala zaschnúť na vhodnej veľkej podložke aby sa ta vypuknutá hlava nevrátila. Po vysušení vlasov som ich ešte jemne učesala hrebeňom s veľkými zubami a urobila jej cop. Tento krát som jej parochňu i prilepila naspäť o hlavu.

Oblečenie

Nakoniec som Hamirke ešte ušila oblečenie. Podobné ako tie predošlé, len tentokrát som už sukňu urobila kratšiu.

A tak je ďalšia bábika Hamiro vrátená do života 🙂

Môže sa Vám ešte páčiť...

10 komentárov

 1. Anna Čákorová píše:

  Dobrý deň, mohla by ste mi opraviť bábiku. Ďakujem za odpoveď.

 2. Margita Hošoffova píše:

  Mám bábiku Hamiro porcelán Evičku, ale chýba jej dúhovka v jednom oku.Viete mi poradiť prosím pekne?
  Gitka

 3. Nikky píše:

  To je úžasná premena a zároveň ako sú tie osudy popreletené, že spájajú ľudí dokopy 🙂

 4. Mary píše:

  Krásne znovuzrodenie starej Hamiro bábiky. Veľmi sa mi páči účes v cope a modré šaty.:-)

  • HXM píše:

   Ďakujem. Tú látku som kúpila keď som opravovala úplne prvú Hamiro, tak nejak potom ostalo aj pre ďalšie takéto dievčatá. 🙂

 5. PaStelka píše:

  Ďakujem ❤️ a ako som písala na Facebooku, s bábikou Alkou ste mi vrátili kus môjho detstva a Hamirka, ako tieto bábiky „pracovne“ voláte, vyzerá skvostne, nikto by neveril že má 60 rokov šťastná majiteľka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.