Oprava českej bábiky Dubeny

Pred mesiacom som sa pustila aj do opravy hlavy od českej bábiky Dubeny. Bola zafúľaná, mala oškretý nos, odretú farbu z línie spojov, chýbala jej zrenica a celá bola doškrabaná. Tieto hlavičky od Dubeny sa mi veľmi páčia. Nepôsobia na mňa tak strašidelne ako iné.

Pôvodne som si myslela, že sa to zaobíde bez úplnej premaľby, no vzhľadom na odretý nos to veľmi nešlo. Pretože identickú farbu namiešať proste nejde.

Oprava

Keď prišla v hlave jej niečo hrkalo, veľmi som dúfala, že to bude vypadnutá zrenica. No vypáraní a vysypaní hrkotájúcej veci z hlavičky som zistila, že to nebola zrenica, ale lyžička…. zrejme ju niekto kŕmil. 😀 Takže prvý krok bol zohnať nové zrenice, čo sa mi díky skupinke opravárok na FB rýchlo podarilo.

Ako vždy som na úvod opravy vybrala oči, potom som ju vyčistila. Následne som zatmelila a zahladila spoj a trocha tmelu šlo i na nos. Po zaschnutí som všetko obrúsila.

Ostávalo potom už len namaľovať celú hlavičku v podstate nanovo. Išlo to niekoľkými vrstvami. Snažila som sa priblížiť i pôvodnému tieňovaniu okolo čela a vo vlasoch. Nie je to úplne ako originál… od toho som čoskoro upustila, pretože to proste nebolo možné. Skôr som sa snažila o to aby to vyzeralo dobre….

Keď som bola s maľbou spokojná, hlavičku som niekoľkokrát zalakovala.

Potom som opravila oči. Aby to vyzeralo dobre, nové zrenice dostali samozrejme obidve oči. Potom som nalepila mihalnice a namaľovala viečko. Ostalo už len oči vsadiť a zatmeliť.

Potom som hlavu znova zašila o telo. Ešte som pretrela menšie oderky na rukách a nohách. Zalakovala a vynovená bábika už mohla cestovať domov.

Môže sa Vám ešte páčiť...

2 komentáre

  1. Mary píše:

    Krásne oživenie starej bábiky. Čo všetko si ty pri tých opravách nezažiješ. Aj lyžičky nájdeš. 😀

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.