Oprava hlavy bábiky Hamiro

Pred pár dňami som dokončila menšiu opravu ďalšej starej bábiky. Tento krát išlo iba o hlavu z bábiky značky Hamiro, ktorá bola fľakatá, mala vypadané vlasy a zájdené oči bez mihalnic.

K oprave mi preto prišla iba hlava. Tú som na úvod kompletne vydrhla. Potom prišla sranda v podobe vylupovania očí. 😀 To je vždy zaujímavá činnosť…. Následne som ešte raz hlavu vydrhla a natrela krémom na odstránenie fľakov po tvári. Po pár dňoch z tváre fľaky pekne zmizli.

Potom som začala hlavu vlasiť. Bolo to trocha obtiažne, pretože prístup do hlavy bol pomerne zložitý, hlavne mi tam zavadzali puzdra očí…. Ale nejako som si dlhou ihlou a pomocou klieští poradila. Farba vlasov nie je úplne totožná, pretože takú som doma k dispozícii nemala. Ale nakoniec ten rozdiel nie je až taký hrozný. Po dokončení tohto kroku som ešte vlasy radšej zafixovala lepidlom, aby sa predišlo páraniu…

Hlavičke som potom namaľovala pery a líčka. Ktoré som zafixovala lakom.

Oči som rozobrala. Prekvapilo ma, že majú trocha iný mrkací systém než bábika, ktorej oči som opravovala predtým. Oči som vydrhla a zalepila odpadnutú výplň. Doplnila som mihalnice. Nakoniec som sa rozhodla ešte trocha posilniť výčnelky mrkacieho systému epoxidovým tmelom. Boli už trocha odraté a oko sa veľmi ľahko dalo zatlačiť dovnútra. Oči som potom znova poskladala…

A nakoniec prišla sranda opätovného vsadenia očí. Bol to celkom masaker ale našťastie sa mi to nakoniec úspešne podarilo.

Hlavička od bábiky Hamiro tak bola opravená a vyzerá znova pekne.

Môže sa Vám ešte páčiť...

5 komentárov

 1. HXM píše:

  Ďakujem 🙂

 2. Mary píše:

  Opäť skvelá práca, ktorej tlieskam. Super ako po Tvojom zásahu opäť bábika ožila.:-)

 3. Nikky píše:

  Mne aj keby si napísala presný návod, tak mi to nepomôže 😀 Perfektná práca ako vždy.

 4. Katarina DURJAK píše:

  Ty tu prezrádzaš svoje tajomstvá-daj si to patentovať!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.