Oprava látkovej bábiky zn. Eegee Goldberger

Ďalšia z bábik, ktoré mi prišli začiatkom roka bola táto mračiaca sa bábika značky Eegee Goldberger. Ako som zistila, táto bábika môže mať až 60 rokov. Podľa stránky worthpoint sa takéto bábiky vyrábali v 60. rokoch 20. storočia. Zaujalo ma na nej, aká je mrzutá a veľmi mi pripomína moje krstňa Timeu, ktorá keď sa urazí, tak sa tvári presne takto. 😀 😀 😀

Pôvodný stav

Ako vidíte mala kompletne rozpadnuté telo a chýbali jej vlasy. Bolo jasné, že pôvodné látkové telo sa už nebude dať opraviť, preto bolo nutné ušiť nové.

Pri jej rozoberaní ma zaujalo, čím bola vlastne vyplnená. On to bol vlastne kus zohnutého molitanu, medzi ktorý bol vložený plačiaci mechanizmus. Ruky a nohy boli vypchaté menšími kusmi molitanu. Všetky časti som po rozobratí umyla.

Oprava

Najprv som jej opravila vlasy. Napichala som chýbajúce vlasy a následne celú hlavu umyla a obnovila jej účes. Mala ho zvláštny, pretože niektoré vlasy boli kratšie a niektoré dlhšie a nezdalo sa mi že by to bolo tým, že by ju bol niekto ostrihal. Každopádne som jej obnovila ofinku a vlasy začesala do zadu. Nové vlasy sú trocha svetlejšie ale veľký rozdiel tam nevidieť. Na tváričke som jej ešte nanovo namaľovala pusu.

Strih na telo som si vyrobila podľa originálneho. Použila som bielu bavlnu.

Keď bolo všetko hotové, mohla som bábiku znova zložiť. Táto bábika však nemala jednoduchý systém, ako majú iné podobné látkové hračky a teda drážku, ktorá sa dá zachytiť šnúrkou či sk-páskou. Tu bolo treba gumené ruky i nohy do látkového tela znova prišiť. Bola to celkom makačka a ja som dúfala, aby som tie končatiny neprišila zle…. Ale nakoniec sa to podarilo

Po prišití končatín som bábiku vypchala. Na vyplnenie tela som už nepoužila starý molitan ale novú antialergickú výplň – duté vlákno. Na záver som prichytila hlavičku sk-páskou a zošila zad tela.

Oblečenie

Keďže som si nepamätala, že pani Jana mi s ňou poslala aj pôvodné oblečenie (niekedy keď sa mi nakopí viac bábik na to proste časom kým sa k ich oprave dostanem i zabudnem :D), tak som sa jej spýtala, či chce na ňu niečo aj ušiť… Povedala mi že áno, niečo také ako mala na sebe nohavice a blúzku….. Vtedy som si hovorila, že ani neviem aké nohavice a blúzku…. haha.. Každopádne som jej ušila ružové pombarďáky a blúzku z látok, ktoré som dostala od pani Tonky . Nakoniec som sa rozhodla ušiť aj ponožky a dať jej stužku okolo hlavy.

Pôvodné oblečenie som nakoniec objavila, keď som chystala bábiku na cestu domov v krabičke v ktorej prišla. 🙂 Tak som ju v nich vyfotila…. Podľa modrého oblečenia mi aj prišlo, či to nemal byť potom chlapec…. Na mňa ale pôsobí ako dievčatko. 😀

Môže sa Vám ešte páčiť...

3 komentáre

  1. Nikky píše:

    Tá má úžasný výraz 🙂 A podľa mňa je to tiež dievčatko.

  2. Mary píše:

    Krásna prerábka. Veľmi sa mi páči nový outfit, ktorý si jej ušila. Dobre, že si si nepamätala, aspoň si ušila krajší.

  3. Katarina píše:

    Takúto mám-tá zas vyzerá ako Silvester Trebichalský a dostala som jednu indiánku…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.