Oprava – maľba bábiky bábätka Reborn

Zo žiadosťou o zachránenie bábiky bábätka reborn ma kontaktovala pani Alžbeta pred vyše mesiacom. Bábätko malo oholené vlásky a už bolo dosť vyblednuté. V tomto prípade som sa nepúšťala do nového navlasenia, pretože spôsobom akým o ne prišla sa mohol zopakovať. Okrem toho je to úplne iný postup než aký je pri bábikách ako Barbie. Preto som sa s ňou dohodla, že jej urobím vlasy maľované, ale mihalnice jej skúsim obnoviť.

K bábike som sa dostala koncom novembra a aj keď som si napozerala pár videí, ako sa takéto bábiky vlasia, priznám sa, že som si rozmyslela čo i len sa o to pokúsiť. Obzvlášť, keď mi prišlo, že by sa tie vlasy mohli veľmi jednoducho znova vytiahnuť a bolo by po pracnej robote.

Pôvodný stáv

Na úvod, som bábiku rozobrala – odstrihla som SK pásku s ktorou drží hlava o telo. Celkom ma prekvapilo čo všetko sa v nej ako výplň nachádza. A keď som zistila, že má v sebe niečo ako priehľadné zrnká piesku, pochopila som, prečo je taká ťažká. Bol to vlastne piesok zmiešaný s vatou a ešte tam bola dokonca aj silonka… no neviem na čo tá tam mala slúžiť… Každopádne zvyšok vlasov bol o hlavu prilepený a nedalo sa ho odstrániť, takže som sa skôr snažila zvyšok vlasov odstrániť pinzetou od vonka z hlavičky…. Čo bola celkom piplačka… Ale vzhľadom na to, že som tie vlasy potrebovala namaľovať, nechcela som aby tam zostali viditeľné zvyšky…. Úplne všetko von nešlo. Ale to už nebolo také viditeľné.

Oprava

Potom som celú bábiku vyčistila. Podarilo sa mi odstrániť aj niektoré zelené fľaky. Potom nasledovala maľba tváričky, ktorú som troška oživila a potom prišli na rad vlasy. Priznám sa, že niečo také som robila prvý krát v živote. A aj keď som si pozrela pár videí, nakoniec som to urobila podľa seba ako sa mi to páčilo. Myslím, že to vyzerá dobre a ako pre bábiku na hranie to stačí. Všetko som zafixovala ako matným tak i lesklým lakom. A nakoniec som jej ešte napichala mihalničky, ktoré som troška zvonku prilepila lepidlom. Nakoniec som ju znova zložila dokopy – okrem tej silonky…. Tú som samozrejme vyhodila.

Verím, že osviežená bábika sa svojej malej majiteľke bude páčiť.

Môže sa Vám ešte páčiť...

5 komentárov

 1. Mary píše:

  Ani by som netipovala, že sa pri tejto bábike sa jedná o reborn. Skvelá práca Heni. Určite robí radosť svojej majiteľke.:-)

  • HXM píše:

   Ona to bude asi nejaká lacnejšia menšia verzia… Veľmi sa v nich neorientujem, keďže ma až tak nezaujímajú ale podľa jej značky som ich našla na googli niekoľko…

 2. Nikky píše:

  Perfektná obnova. I keď mňa tieto bábiky mierne desia.

 3. Katarina DURJAK píše:

  úžasné,akoby dostala životnú infúziu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.