Oprava malej bábiky Hamiro

Pred pol rokom sa ku mne dostala ďalšia bábika Hamiro. Na moje prekvapenie nebola veľká ako ostatné. Bola to malá asi 40 centimetrová bábika. Mala tradičné problémy – ošúchaný lak, prasknuté spoje, problém s očami, zachlpatené vlasy. Tiež jej chýbala zrenica. Keďže to pani nesúrilo, k jej oprave som sa dostala pred mesiacom.

Oprava

Na začiatok som jej opatrne odstránila vlasy, aby som zistila, či nemá zrenicu v hlavičke. Na moje potešenie tam bola. Následne som bábiku celú rozobrala, vydrhla. Pri rozoberaní som došla k poznaniu, že ju zrejme už niekto opravoval. Pretože mala vyvŕtané dierky na rukách a tak zviazané gumičkou. Pritom mala v rukách vpadnúté staré patenty. Tieto diery som zatmelila a obrúsila. Potom som ju celú natrela niekoľkými vrstvami farieb. Pri nej bol troška problém s tým, že bolo stále vidieť tahy štetcom. Ale už keď to bolo celkom dobré tak som ju celú zalakovala. Potom som jej opravila oči. Pri vlasoch som si spočiatku nebola istá, či ich zachránim, boli dosť poničené. Ale skúsila som a podarilo sa. Potom už ju bolo treba len celú poskladať. A tak bola oprava malej bábiky Hamiro dokončená.

Môže sa Vám ešte páčiť...

3 komentáre

 1. Nika píše:

  Úžasné. Niekedy premýšľam, či má starká ešte staré maminkine bábätko, že čo by si s ním dokázala urobiť, ale myslím, že už ho nemáme 🙁

 2. Mary píše:

  Opäť skvelá a profesionálna úroveň opravy. Si super a bábika mala šťastie, že sa dostala práve k Tebe.

  • HXM píše:

   Ďakujem, s pár vecami nie som spokojná, ale asi by to potrebovalo už vyššiu techniku a náčinie ktoré nemám….

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.