Oprava nemeckej bábiky zn. ARI August Riedeler

Asi pred vyše mesiacom ku mne dorazilo toto zafúľané stvorenie. Ako som zistila, ide o bábiku od nemeckého výrobcu ARI – August Riedeler. Bábike nič zásadné nebolo. Len bola špinavá, krk jej trocha bočil a potrebovala nové oblečenie.

Oprava

Bábiku som tradične rozobrala, vydrhla, umyla jej vlasy. Okrem toho sa mi zdalo, že jedno oko blbšie mrká, tak som sa rozhodla vybrať jej a vyčistiť oči. Mechanizmu v zásade nič nebolo, no časom sa tam naberú rôzne nánosy špiny, ktoré môže mechanizmus očí trocha kaziť. S krkom jej v zásade nebolo nic… akurát jej z otvoru vypadol nejaký papier… A po namáčaní do vriacej vody sa trocha vyrovnal… Ale celkovo ho má trocha krivý. Našťastie po opätovnom zložení to už bolo dobre. Bábike som okrem toho ešte obnovila makeup. Zaujalo ma ako srandovne má strihané vlasy, pretože okrem vrkočov je vlastne ostrihaná na krátko….

Oblečenie

No a nakoniec pani Eva chcela pre ňu aj nové oblečenie. Mala vraj mala na sebe kroj a niečo z neho zvýšilo. Tak som ju poprosila aby s bábikou pribalila aj zvyšok oblečenia. Poslala mi tak s ňou veľmi pekné vrchné vzorované šaty a potom zásterku. Rozhodla som sa tie šaty oprať a opraviť – boli už trocha potrhané. Pod to som jej ušila blúzku so spodničkou, obe ozdobené krajkou. Tiež dostala spodné prádlo, ponožky a topánky. Podľa pôvodnej zásterky som jej ušila novú a z pôvodnej som použila kvetinové aplikácie. Nové stuhy dostala aj do vlasov…..

A tak tu máme zase vynovené dievčatko. 🙂

Môže sa Vám ešte páčiť...

2 komentáre

  1. Mary píše:

    Ty pomaly pri tých premenách prejdeš značkami bábik výrobcov zo všetkých európskych krajín. Skvelá oprava a krásny nový kroj. 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.