Oprava očí 2

U starých bábik je častý problém zapadnuté oči. Ich mechanizmus je pomerne jemný. Takže pokiaľ je na ne vyvíjaný nátlak, tak sa v nich veľmi ľahko niečo zlomí a ony zapadnú a prestanú fungovať. Takýto problém malo i toto bábatko, ktoré ku mne prišlo asi niekedy v polovici mája.

Potom ako som úspešne vyďobla oči z jamiek, som zistila, že táto bábika má mechanizmus, ktorý som už raz opravovala. Tieto oči na tom boli však horšie, mali olámané tyčky na bokoch.

Na úvod som ich samozrejme vyčistila a potom som skúsila tyčky vymodelovať z dvojzložkového epoxidového tmelu. To som potom obrúsila, aby sa to vmestilo do jamiek a oči sa mohli hýbať. Pri tom sa mi však podarilo i tieto nové tyčky odraziť… No tak som musela vymyslieť čím to spevním aby sa to neulomilo. Vtedy ma napadlo použiť špendlíky na nástenky. Nahriatou ihlou som prederavila oko na mieste, kde bola pôvodná tyčka a potom do nej zalepila ten špendlík. Po zaschnutí som odlomila koniec podľa potreby. Potom som jej prilepila mihalnica a zastrihla na potrebnú dĺžku.

Myslela som, že to bude stačiť a v oku to bude držať… Ale znova mi pri vkladaní to oko vpladlo a tak som tu tyčku olepila epoxidovou hmotou. Tento krát už sa ten epoxid mal o čo držať takže to takto dokopy konečne zafungovalo.

Nakoniec som úspešne vložila oči späť do jamiek. Ešte som nakoniec bábika obnovila obočie a pretrela pusu.

Môže sa Vám ešte páčiť...

5 komentárov

 1. Alena píše:

  Dobrý deň. Ako dieťa som dostala chodiacu bábiku. Dlho som sa jej netešila. Vpadli jej oči nárazom. Stále je odložená v krabici u mojej mami. Dnes mi volala že ju chce dať opraviť. Má 84 rokov. Prosím pomôžete nám?

 2. HXM píše:

  Ďakujem 🙂

 3. Nikky píše:

  Dokonalosť <3 To bábätko mi pripomenulo moju Zuzku, len toto vyzerá, že je Filipko. Nádherná oprava 🙂

 4. Mary píše:

  Ďalšia bábika zachránená a určite majiteľka spokojná a šťastná. Super práca.:-)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.