Oprava očí 5

Vo Februári mi prišla ďalšia hlava bábätka, akú už som predtým mala, s pokazeným okom. Oprava očí je zakaždým úplne o niečom inom, aj keď majú podobný mechanizmus. Toto oko však už nemalo zrenicu a keďže náhradnými dielmi nedisponujem, musela som ju objednať. Tiež som našla aj úplne nové mrkajúce oči, len nie modré ale hnedé, tak som na skúšku objednala aj tie. Kým oči došli, trocha to trvalo a tak som sa k oprave dostala až v Apríli.

Oprava

To oko okrem toho, že nemalo zrenicu, bolo aj veľmi poničené. Celé púzdro bolo prasknuté a polámané. Pani majiteľka sa ale rozhodla, že nechce nové oči ale opraviť staré a dať im nové modré zrenice. Takže som musela vymeniť zrenice obom očiam, aby boli rovnaké. Samotná vymena nebol veľký problém. Obom očiam som ešte urobila nové mihalnice a držiaky.. Problém nastal vtedy, keď som mala staré oko poskladať naspäť.

To púzdro bolo veľmi poškodené a nechcelo držať pokope, keď som sa snažila dostať oči naspäť do hlavy. Vzdy sa rozpadlo. Musela som ho nejako opraviť. Skúšala som rôzne veci – zlepenie lepidlom, tmelom, páskami… všetko nejakým spôsobom nefungovalo. S tmelom oko nabralo na veľkosti tak sa nedalo vopchať do hlavy. Lepidlo nedržalo…. Nakoniec sa mi to podarilo na niekoľký pokus nejako zlepiť papierovými páskami, ktoré to nakoniec vydržali.

Očko trocha drhne, ale po tom všetkom som rada, že je na svojom mieste a funguje. Takže to bola ďalšia zdarná oprava očí.

Môže sa Vám ešte páčiť...

1 odpoveď

  1. Katarina DURJAK píše:

    No neviem,či sa Ti už nebudú hlásiť aj ľudia na opravu očí….

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.