Oprava veľkej bábiky

Konečne sa vraciame k opravám. Bábike pani Sisi som sa venovala v priebehu apríla. Neviem odkiaľ a koho táto bábika pôvodne bola, no oni sami sa ju snažili vlastnoručne a veľmi zvláštnym spôsobom pospájať dokopy a tak to chudera celkom schytala. Na prvý pohľad bol hlavne problém prasknutý krk. Okrem toho mala prederavenú hlavu odkiaľ jej siahala šnúra až po spodok. Mám podozrenie, že aj jednotlivé končatiny nepatrili pôvodne jednej bábike, pretože k sebe nesedeli. Bábike nesedeli do otvorov ruky a otvor na hlavu mala vyrezaný a to dosť na krivo. Opraviť gumené časti je celkom problém, ale pani Sise som povedala, že to skúsim.

Bábiku som celú rozobrala, umyla, umyla a vyčesala som jej aj vlasy. Pri gumených častiach sa mi celkom osvedčilo teplé lepidlo z tavnej pištole. V jednej nohe som našla pôvodnú podložku, ktorá držala nohu. Tú som ale využila ako výstelku do krku. Tú som spevnila tmelom. Vyrobila som si z drôtu hák, na ktorý potom pripevním gumičku, ktorá bude držať nohy. Túto vložku som pripevnila tavkou o vnútro krku a celé to ňou ešte spevnila aj z vonku. Pre istotu som celý krk ešte spevnila aj priehľadnou lepiacou páskou. Ono to lepidlo nevidieť, pretože bude táto časť skrytá v tele a potrebovala som to aj zvonka niečím spevniť aby sa ten krk časom znova nerozpadol. Nakoniec som jej ešte urobila drobnú kozmetickú úpravu nosa, lebo ho mala nejaký odratý. Ten som zahladila brúsnym papierom.

Potom som ešte upravila telo. Zarovnala dieru na hlavu, pretože aj to že bola dosť kostrbato odrezaná mohla spôsobiť, že ten krk praskol. Nakoniec som sa rozhodla upraviť aj otvory na ruky, pretože jej tie ruky do tela vôbec nepasovali. Na uchytenie končatín som použila veľké kovové podložky a gumičky.

A nakoniec hotová bábika. Samozrejme má trocha skrátený krk, pretože jej tá hlava trocha padá do tela. Je to zapríčinené veľkým otvorom na tele, lenže už tak bol dosť veľký a jeho zarovnanie ho ešte trocha zväčšilo…. Bábika mi inak mi trocha pripomína napodobeninu veľkých Barbie.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.