Prevlasenie a flokovanie IT Piera

Ešte v auguste ku mne pricestoval tento chlapík – Pier na zmenu imidžu. Hedvika, ktorá ma o to prosila ho poslala s tým, že to nesúri…. A tak som robila skôr na tom čo súrilo. Ale nechcela som ju nechať až tak dlho čakať a tak som sa aj na neho konečne v polovici Novembra pustila a začiatkom Decembra ho dokončila.

Pier mal na hlave desný účes alá štetka…. Hedvike sa páčil účes iného Piera, ktorý mal navlasenú len časť hlavy a ostatok bol tzv. naflokovaný. To som ešte nikdy nerobila, ale vedela som, že to nebude nič zložité, len bolo treba zohnať na to vhodný materiál.

Ako som zistila, jedná sa o zamatový prášok…. Ktorý sa bežne používa napríklad aj na dekor nechtov… no priznám sa mne osobne by sa také nechty nepáčili…. 😀

Pôvodný Pier
Odvlasenie

Oskalpovať Piera mi dalo dosť zabrať. Bol navlasený veľmi nahusto a tie jeho vlasy som z neho dolovala snáď aj 2 hodiny… A ruky ma z toho boleli ešte deň…. Ale našťastie sa to napokon úspešne podarilo. Zistila som, že fotku úplne odvlaseného som ani neurobila…

Vlasenie

Aj keď mu bolo treba navlasiť len kus gebule, aj to bolo v celku pracné a musela som nejako zakamuflovať pôvodnú líniu – hlavne kefy na hlave…. Takže som musela dorobiť aj iné línie než mal pôvodné a zároven niektoré vynehať. Nechcela som, aby to mal mega husté, ale skôr aby to vyzeralo prirodzene.

Flokovanie

Flokovanie má vlastne vytvárať dojem nakrátko oholenej hlavy. Celkovo som to robila na dvakrát Myslela som, že to ľahko prekryje pôvodnú farbu hlavy. No aj po asi 3-4 vrstvách nanesenie lepidla a zamatového prášku mu stále presvitali pôvodné dierky po vlasoch.

Preto som celú túto vrstvu odstránila a pred flokovaním som mu hlavu natrela na bielo. To už po asi 3 vrstvách nanesenia prášku vyzeralo oveľa lepšie.

Úžes

Nakoniec bolo treba už len pôvodnú dĺžku vlasov ostrihať, ale ešte predtým som mu narobila pár fotiek s dlhšími vlasmi. Pri diskusii s Hedvikou som mu vlasy ostrihala až ku brade a následne zatužila a zagumičkovala, aby sa viac pritkli k hlave. Ale Hedvika si ho potom ešte sama upravila a nakoniec mu vyrobila na hlave rozcuch. – Prikladám jej fotku. 🙂 Myslím, že tá premena Pierovi veľmi pomohla.

Môže sa Vám ešte páčiť...

3 komentáre

  1. Mary píše:

    Vždy, keď som videla tohto Piera, tak tie vlasy/účes mu „trčali“ z hlavy. Takže dobrá práca Heni, si šikovná. O tom ako sa a s čím sa flokuje, tak to je pre mňa novinka.:-)

  2. Nikky píše:

    Toto je neskutočná premena. Konečne vyzerá k svetu chlapec 🙂 No a zamatové nechty by som ani ja nechcela. Síce som robené ešte nikdy nemala a celkom po tom túžim, ale zase nemusím mať všetko 😀

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.