Prvá parochňa a korzet pre Evangeline Ghastly – 2014

Ako som už písala v článku o mojej veľkej kráske Evangeline, kúpila som ju nahú a holohlavú. Už pred tým ako Evangelina došla, som rozmýšľala nad tým, že by som jej mohla parochne skúsiť vyrobiť i sama.

Chvíľu pred jej príchodom, sme pri návrate z výletu objavili v Maďarsku mahagónové príčesky za 1 euro, a tak som si to mohla hneď ako prišla i vyskúšať.

Veľká fuška bola to najprv rozobrať, potom som tú parochňu ušila skoro za deň. Základná čiapočka sa mi pri prišívaní trocha scvrkla ale i tak sadla dobre. Táto farba jej pristane a aj keď som si vtedy myslela, že jej tých parochní našijem viac… Nakoniec som okrem tejto ušila len jedinú ďalšiu a uprednostňujem tie kupované…. Je to vec na ktorú až také nervy nemám, než pri inom šití…

Ako prvý odev pre Evu som sa rozhodla vyrobiť korzet ako všeobecne základný prvok odevu, ktorý bude možno používať pri rôznych ďalších odevoch. Zároveň to bol prvý pokus o výrobu strihu na jej postavu. Korzet je zo starej plachty, aby som nezničila nejakú lepšiu látku ak by nevyšiel. Ušila som dva. Prvý má hlbší výstrih no vzadu sa nedal celkom zapnúť – preto je na šnurovanie. Druhý je už viac nad prsiami a dá sa vzadu zapnúť – na fotke je ešte bez prišitých patentov.

Môže sa Vám ešte páčiť...

3 komentáre

 1. Katarina DURJAK píše:

  nemožné sa u teba stáva možné

 2. Mary píše:

  Tá parochňa vyzerá veľmi dobre. Skvelá práca i s korzetmi. Zjavne výroba parochní je menej kreatívne zábavná ako výroba napr. nejakého filmového kostýmu. Eva je nádherná.

  • HXM píše:

   To áno a potom zháňať vlasy… Na kvalitu saranu nič nemá a vlasy na takéto vlasenie v ich kvalite zohnať ani neviem kde…. A parochne hotové a saranové som vedela kúpiť za 25 E… čo je za tú robotu parádna cena. 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.