Quiet Book – Harry Potter

Posledný mesiac som trávila väčšinu voľného času šitím ďalšej interaktívnej detskej knižky. Tentokrát som ju šila pre dcéry (a už i moje krstné dcéry) mojej kamarátky. Tak ako ja, i ona je veľká fanynka Harryho Pottera. Už pri šití prvých troch knižiek som natrafila na knižky s tématikou HP a tak ma napadlo, že to bude ideálne pre ňu.

Niekoľko nápadov som prebrala z Pinterestu a niektoré som si vymyslela sama. Veľmi sa mi zapáčil nápad urobiť to ako Príšernú knihu príšer. Pri jej otváraní sa dieťa naučí odopínať pracku.

Na prvej strane sú schody a pod nimi si dieťa nájde postavičku Harryho. Takisto aj uvítací list so sovou.

Následne stretne Hagrida, na ktorom ma napadlo, že si môže poskúšať zapínať gombíky, zapínať opasok a rozopínať zips… To že som zips ušila naopak som si uvedomala až keď bolo všetko hotové… Ale však je to Hagrid… 😀 on je celý dopletený. :D.

Potom sa vydá do Gringottbanky, kde sa naučí počítať.

Potom spozná vo vlaku Rona a Hermionu.

A už je čas prezliecť sa do habitov. Vo svojich kufroch majú však všetci i jedno civilné oblečenie navyše. Všetky postavičky sú zároveň nárpstky.

Je treba Harrymu pomôcť zaviazať si topánku…

A tu už sa ocitáme pred samotným veľkým Dumbledorom. Dumbledorovi môžete zapletať bradu :D.

Po Dumbledorovom príhovore je čas roztriediť deti do jednotlivých fakúlt… Zložme si správne puzzle do erbu školy s jednotlivými znakmi fakulty. 🙂

S Harrym sa zakrátko vydáme zahrať si i metlobal. Spoznáme všetky tri druhy lôpt a naučíme sa triafať loptičkami do dierok :-).

Nakoniec sa so zúrivou vŕbou naučíme štyri ročné obdobia 🙂 Na jar nám zakvitne a narastú jej zelené lístky. Ktoré jej zotrvajú počas celého leta, na jeseň sa premenia na žĺte lístky a na zimu nám opadnú a strom nám zasnežia snehové vločky… 🙂

Nakoniec ešte pridávam video:

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.