Sherlock Holmes – Modrá róba Ireny Adler – 2012

Z ďalších filmov, z ktorých som šila šaty je aj môj obľúbený Sherlock Holmes v podaní Roberta Downeyho Jr. V týchto filmoch hrala i jeho osudová žena Irene Adler (Rachel McAddams), ktorá mala v oboch filmoch síce nie veľa odevov, ale zato boli veľmi zaujímavé.

Táto modrá róba sa objavila v obidvoch filmoch – najprv vo filme z roku 2009 a potom i v Hre tieňov z roku 2011. Preto ich bolo možné celkom dobre naštudovať. K šatám som vyrobila i korzetové spodné prádlo.

Modelkou mi bola Barbie Fashionistas Sassy.

Predloha :

Sherlock Holmes (2009)

Tieto scény v korzete vo filme nemôžete vidieť. Boli použité len do traileru a nakoniec bola tá scéna prerobená na kratšiu a inú. Tam má Irena na sebe kimono. Na toto som natrafila až keď som hľadala obrázky k týmto šatám.

Modré šaty jej prvý krát môžete vidieť v scénke keď chce odísť z Londýna po výbuchu skladu. Moriarty jej to však zakáže, a preto sa vybrala spolu s Watsonom za ukrývajúcim sa Holmesom. V tejto scénke jej vidno samotné šaty bez kabátika, teda jej vrchnú čiernu časť a zadné čípkované zdobenie + naberaný pás. Potom ako zobudí Holmesa si dáva na seba kabátik zo zadným naberaním…

Promo fotky – vďaka nim som zistila, že mala tie šaty už v prvom diely.

 

Sherlock Holmes – Hra tieňov (2011)

V druhej časti vystupuje Irena len krátko, hneď na začiatku, kde sa najprv stretáva s Holmesom a nakoniec s Moriartym. V týchto scénkach som si tie šaty všimla. Na fotkách z natáčania môžete vidieť, že sa točili dve variácie – s kabátom a bez.

A tu už je moje dielko:

Spodné prádlo s výstužou – pôvodne som robila pre sukňu celú krinolínu, no vyzeralo to divne… Tak má takúto krátku výstuž.

Šaty bez krátkeho kabátika.

Kabátik

 

Vrchný zamatový kabát.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.