Sherlock – Prízračná nevesta – Zelený oblek a plášť – 2016

Keď mi prišiel môj vytúžený Sherlock, vedela som, že pre neho budem šiť nejaké oblečenie zo seriálu. Ako prvé som si vybrala tento zelený tvídový oblek s typickým plášťom a čiapkou z Viktoriánskej epizódy „Prízračná nevesta“ – the Abominable Bride. Toto oblečko už ste na stránke mohli vidieť pri rôznych foteniach. 🙂 Ušila som ho pred 5 rokmi, predstavené bolo ešte na starom webe, ale teraz sa k nemu vraciame i tu.

Viktoriánsky Sherlock má zahladené vlasy, no vtedy som ešte nemala takú hlavu, ktorú som získala neskôr… Tak možno by bolo fajn to časom nafotiť i s ňou. Vhodné topánky som tiež získala až o niečo neskôr.

Sherlock má vo Vianočnom špeciály Prízračná nevesta ešte jeden oblek, ktorý by som mu rada niekedy tiež ušila.

Inšpirácia

Moja kreácia

Kabát

Dosť problém som mala s látkou na kabát, no nakoniec som sa rozhodla použiť rovnakú látku ako som použila na veľmi podobný plášť Barnabasa Collinsa. Sherlockov som však kompletne podšila, aby pôsobil hrubšie, keďže to je inak dosť tenký ľan. Kabát má i funkčné vrecká.

Oblek

Problém som mala nájsť vhodnú látku aj na oblek, ale nakoniec som našla niečo pomerne vhodné. Pôvodne to bolo zeleno čierne káro, ale nastrihala som ho tak, aby tam tej čiernej bolo čo najmenej. Nohavice som urobila trocha tesné, takže pri šití ďalších nohavíc musím strih trocha upraviť. (Podobné oblečenie som neskôr z tej istej látky ušila ako Vianočné oblečenie pre Mortimera)

Sherlock má i dosť doplnkov, hlavne hodinky a mincu, ktorú si zanechal ako pamiatku po Irene Adler. Nič malé ako mincu som vo svojich haraburdách nenašla, ale našla som malý medený gombík, ktorý poslúžil na tento účel + som našla nejakú rozpadnutú náušnicu, ktorá pripomínala tvarom vreckové hodinky. Ešte by sa mu hodila fajka…

Môže sa Vám ešte páčiť...

4 komentáre

  1. Mary píše:

    Veľmi ma bavia tie Tvoje vypiplané detaily po všetkých stránkach. Kostým je super, ten kabát taktiež. Poviem Ti, že kabát je rovnako dokonale ušitý ako ten, čo má môj Chip od IT. 🙂 Károvaná látka je presne ako stvorená na tento typ kostýmu. Aj typická Sherlockova čiapka je dokonalá. 🙂

  2. Nikky píše:

    Sherlock sa má u Teba výborne 🙂 Oblek aj kabát sú dokonalosť sama 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.