Škótska deva Merida – 2014

V roku 2014 som natrafila na nádhernú stránku jednej ženy, ktorá šije rôzne nádherné oblečenie. Väčšinou sú to rôzne krásne historické, či fantasy nádherne zdobené róby, ale i etnické či rôzne iné oblečenie. Všetko je šité na väčšie bábiky než je Merida.

Mňa tam očarovalo viecero vecí, ale keď som natrafila na Keltské kárované oblečenie, hneď som vedela, že by bolo ideálne pre Meridu. A tak som sa rozhodla jej také vyrobiť.

Látky som využila také aké mám, hoci modrá variácia je nádherná, ale Meride pristane i zelená a červená. Koža ktorú som použila na doplnky bola dosť hrubá, preto som sa, namiesto záhybov na krajoch, rozhodla, že ju radšej vyšijem výšikou, ktorú má i na tričku.

Na zdobenie kovovými komponentami som využila rôzne zbytkové materiály, ktoré mi ostali po rozobratom náhrdelníku + som samozrejme využila korálky.

Väčšina oblečenia je šitá na stroji, okrem výšiviek samozrejme. A okrem zeleného trička, ktoré som vyšívala večer pri jednom psycho španielskom filme… takže to bola celkom sranda čítať titulky a vyšívať to navzájom 😀 A tak som sa zaujatá dejom rozhodla, že to rovno zošijem v ruke.

Tá žena čo tie šaty šije, má týchto keltských odevov veľa verzii i farebných variácii. Asi tri verzie má i s mečom, čo sa mi páčilo a keďže som si spomenula, že mám malý meč, ktorý sme raz dávno kúpili na konských pretekoch, rozhodla som sa ho zakomponovať do odevu.

Fotiek je celkom dosť, Merida je v tých šatách úžasná.

Plášť im slúžil i proti vetru

Poštupné skladanie vrstiev…

Detaily

Môže sa Vám ešte páčiť...

2 komentáre

  1. Nikky píše:

    Wau wau wau. Tak toto je ozaj dokonalosť Heni. Merida by mi tiež pri takomto odeve napadla prvá a hneď potom Mel Gibson v Statočnom srdci. Španielsky psycho film znie dobre, názov neprezradíš? 🙂 Ja som raz videla jeden s Antoniom Banderasom a to bolo tiež dobré psycho.

    • HXM píše:

      Ďakujem, už si napamätám aký to bol film ale je možné, že to bol práve ten s Banderasom… A počkaj však on môj škótsky upír si taký kostým alá Mel Gibson takisto vyslúžil… O tom zasa bude nabudúce príspevok 😀

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.