Sleepy Hollow – Pruhovaná róba Katriny – 2014

Kostýmy z filmu Sleepy Hollow sa mi vždy veľmi páčili. Navrhovala ich (ako do väčšiny Burtonových filmov) moja obľúbená návrhárka Coleen Atwood. Najviac ma zaujali šaty, ktoré mala Katrina na konci filmu, teda pruhované. Dlho som zháňala materiál, no nájsť obyčajné čiernobiele a malé pruhy bol dosť problém, nakoniec som zohnala tento krep a mohla ich pred 6 rokmi zrealizovať.

Pruhy sú síce užšie a pôvodne som myslela, že to budem šiť na Barbie. Nakoniec som za rozhodla ich ušiť pre Evangelinu a myslím, že jej veľmi pristanú. Pre Evangelinu som vtedy nemala blond parochňu, takže ostala v čiernej.

Konštrukčne ide o tazkvanú robe a la anglaise, podobnej robe a la française, ktorú som už šila. Hlavný rozdiel medzi nimi, podľa toho ako som to odsledovala je, že padavá časť, ktorá sa tiahne od krku smerom dole, nie je vo francúzskej róbe zašitá do zadnej časti chrbta a v anglickej robe sa to skladanie zašíva… Pri týchto šatách je ešte okrem toho použitá iná – menšia výstuž bokov a hlavne zadku.

Pred pár dňami som sa vďaka mojej obľúbenej stránke Costumer’s guide o tejto róbe dozvedela zaujímavý detail. Pruhy na látke, z ktorej sú šité, nie sú z výroby, ale boli ručne nakreslené čiernou fixkou na textil a po bokoch sú olemované zelenou. Preto táto látka vytvára taký zaujímavý efekt, že tie pruhy nie sú dokonalo čierne….

Sleepy Hollow je jeden z filmov Tima Burtona, ktoré mám veľmi rada. Nie je vylúčené, že by som z neho ešte niečo mohla ušiť. Napríklad z Mortimera by bol ideálny Ichabod Crane…

Inšpirácia
Moja kreácia

Spodné diely a výstuž. Spodnička a sukňa sa viažu ako za starých čias…

Vrchný diel a kabátik ešte predtým ako som ho zahla. Ten sa zapína hore na háčik.

Kompletka už aj s vlasami. 🙂 Na Evu vždy šijem bez parochne, lebo sa tie vlasy aspoň nezachytávajú. Dávam jej ich už keď je všetko hotové. Nakoniec som jej urobila i sponku s mašľou do vlasov.

Môže sa Vám ešte páčiť...

3 komentáre

  1. Mary píše:

    Dokonalá práca. Tie detaily, spodnička, radosť sa na celý outfit pozerať.
    A dozvedela som sa opäť niečo nového o dobových róbach.
    S tými látkami to poznám, je dôležitá veľkosť vzoru, predsa sa jedná o zmenšeniny, tam to mne väčšinou vždy bije do očí, keď je nejaký vzor priveľký pre bábiku.

  2. Nikky píše:

    Opäť raz nádhera 🙂 Ospalú dieru mám veľmi rada, ale tak ja som pomerne zaťažená na spojenie Burton-Depp.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.