Star Wars Episode I Ultimate Hair Queen Amidala, Hasbro – 1999

Tieto dni by sa normálne všade na svete oslavoval deň Star Wars, ktorého dátum vychádza na zajtra. Aj ja som mala byť včera na jednej takej paráde, ale o tom v inom príspevku. Napadlo ma, že kedy je lepší čas, ako pridať poslednú z mojich Star Wars bábik ako teraz.

Keď som zistila, že existujú aj bábiky podľa kráľovny Amidaly z Epizódy I tak som po nejakej veľmi túžila, ale u nás sa ju zohnať nedalo. Všetko sa zmenilo v momente, keď som sa konečne rozhodla v roku 2011 vyskúšať eBay. Tam som natrafila na jednu síce už hranú, ale vyzerala v celkom fajn stave, dokonca mala ešte aj pôvodné oblečenie. To je však značne ošúchané, ale na to predávajúca aj upozorňovala. O oblečenie mi však ani nešlo, skôr o samotnú bábiku, ale i s ním stála necelé 2 libry + poštovné, takže celkovo naozaj dobrá cena. Prišla asi za päť dní, čo ma prekvapilo. Amidala bola vlastne vôbec prvou bábikou, a vôbec vecou, ktorú som cez eBay kúpila…

Keď som ju rozbalila bola značne zmačkaná (čo môžete vidieť na prvých fotkách) a vlasy mala značne zacuchané (zato ale nádherne dlhé). Plus mala odretý nos a tiež sa jej niekto snažil urobiť fialové linky na očiach… Nebolo to však nič hrozné, čo by sa nedalo jednoducho odstrániť.

Vlasy jej stačilo umyť s kondicionérom a rozčesať a hneď ich mala krásne. Musím povedať, že oproti Barbie majú zvláštnu, drsnú kvalitu. Fialové linky (ktoré si môžete všimnúť na piatej fotke) som odstránila odlakovačom, prekvapilo ma, že na odlakovač vôbec nereagovala jej maľba. O to lepšie. 🙂 Potom som jej ešte odlakovačom troška vyčistila tvár, lebo bola troška špinavá a potom som jej bielou akrylovou farbou zabielila nos a voilá máme tu krásnu Amidalu. Čo mi je troška ľúto, že nemá svoje topánky, lebo jej noha je väčšia ako majú Barbie. A okrem toho jej chýba opasok a vlasové komponenty, čo zasa oželiem, keďže šiat pre Amidalu mám kopu (Ako môžete vidieť, telo má ako Barbie, takže jej sadnú).

A nakoniec asi treba povedať, že aj keď ide o Kráľovnú Amidalu, ale vlastne v tomto odeve predstavuje Sabé v bojovom prevlečení za Kráľovnú Amidalu. Takže to vlasne podľa toho nie je Natalie Portman, ale Keira Knightley. 🙂

Pôvodný stav – keď dorazila.

Okúpaná, vyčesaná a s upraveným nosom.

Foto z netu v krabici:

Niekedy sa ešte isto ukáže v kostýmoch, ktoré som ušila. 🙂

Môže sa Vám ešte páčiť...

1 odpoveď

  1. Katarina DURJAK píše:

    Tá má ale dlhé vlasy!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.