Star Wars Portrait Edition – Episode IV Princess Leia Ceremonial Gown Hasbro, Lucasfilm – 1999

Čerstvo vrátená z predpremiéry posledného Star Wars filmu (ktorý sa ukázal, byť nie až takým prú.erom ako predošlý kúsok) som sa rozhodla i pre tématický príspevok na dnes. Z archívu tak vyberám príspevok Lei, veľmi podarenej bábiky z pred 20 rokov.

Túto bábiku som kúpila dosť neplánovane. Neviem či som predtým, ako som kupovala Amidalu vedela o tom, že je i bábika podľa Lei Organy, ale náhodou som natrafila na inú postavu zo Star Wars a pri hľadaní nej potom i ňu. Veľmi sa mi zapáčilo celé prevedenie a podoba na Carrie Fisher je úžasná. Ide v podstate o zberateľskú edíciu bábik, čo vidno už podľa celkového prevedenia s krabicou.

A potom som len tak skúsila hľadať na Ebayi. Tam som objavila v aukcii túto Leiu, ktorej chýbal len opasok a topánky, inak bola komplet a v podstate bez chyby. Oblečenie malo nejaké fľaky, ale to sa vždy dá oprať. Vyvolávacia cena bola 6 dolárov a do aukcie sa až do konca nikto nezapojil, takže som ju vyhrala. Poštovné síce bolo dvakrát také, ale spolu mi to ešte stále prišlo veľmi fajn.

Domov docestovala naozaj veľmi rýchlo. V piatok ju poslala a následujúci týždeň vo štvrtok už bola doma. Dokonca ju i poštárka osobne doniesla a nemusela som si po ňu chodiť na poštu.

Leia bola perfektne zabalená, predajkyňa jej obalila bublinkami ešte i krk a dokonca som mala o obal pripnuté i topánky. Takže jej okrem opaska nič nechýba. Som rada tým topánkam, pretože bábiky od Hasbra majú inú nohu a keď som pozerala ceny ich topánok na ebayi tak ma prešla chuť im ich zháňať.

Oblečenie malo škvrny po rozpadnutej žĺtej gumičke z vlasov, ktorej časti som jej musela vyčesať i z vrkoča. Na tele mala fľaky od náhrdelníka i náramku. Ale podarilo sa mi jej všetky fľaky zo šiat i tela vyčistiť. Vlasy som jej doplietla. Inak ten účes ani keby som chcela, nemôžem zrušiť, lebo má ich tak urobené a má ich len toľko, aby vytvárali tento účes. Má navlasenú len prvú líniu na hlave… ostatné som už nezisťovala :-). Ale účes má krásny, prečo ho rušiť, hoci viem, že pre ňu su typické tie postranné „uši“ z vlasov.

Balenie v krabici – foto z netu

Moja Leia:

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.